Powrót na ławkę trenerską. Robert Lis znalazł nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Handball Stal Mielec / Na zdjęciu: Robert Lis
Materiały prasowe / Handball Stal Mielec / Na zdjęciu: Robert Lis
zdjęcie autora artykułu

Po tym jak rozstał się w czerwcu 2023 roku z drużyną KS Azotów-Puławy, pozostawał bez klubu, ale już ma nowego pracodawcę. Robert Lis związał się kontraktem z występującą w Lidze Centralnej Handball Stalą Mielec.

Robert Lis został ogłoszony nowym szkoleniowcem ekipy z Mielca w poniedziałek i jeszcze tego samego dnia przeprowadził pierwszy trening. Na stanowisku zastąpi Tomasza Sondeja, który pozostanie w sztabie, ale już tylko jako asystent.

Przypomnijmy, że ostatnio Robert Lis był trenerem KS Azotów Puławy. Pracę w jednym z czołowych, polskich zespołów rozpoczął w marcu 2021 roku i zdobył z drużyną dwa medale mistrzostw Polski. Do rozstania doszło w czerwcu minionego roku. Szkoleniowiec pozostawał bez klubu przez dziewięć miesięcy.

To trener, który może pochwalić się bogatym CV. Bardzo udany epizod miał również w kobiecej drużynie MKS FunFloor Lublin w latach 2017-2020, z którą wywalczył trzy mistrzostwa kraju, Puchar Polski oraz Challenge Cup.

ZOBACZ WIDEO: Romantycznie. Zobacz, gdzie Justyna Żyła wybrała się z ukochanym

Były obrotowy i 128-krotny reprezentant Polski swoją karierę trenerską rozpoczął w sezonie 2012/2013. Robert Lis prowadził wówczas AZS Uniwersytet Warszawski, a w kolejnych latach przeniósł się do Legionowa. Przez rok był także asystentem Tałanta Dujszebajewa w kadrze narodowej - pełnił tę funkcję podczas IO 2016 w Rio de Janeiro oraz podczas MŚ 2017.

Teraz czekają go nowe wyzwania i walka o jak najlepsze wyniki z Handball Stalą Mielec, która po dwudziestu kolejkach Ligi Centralnej znajduje się obecnie na jedenastej lokacie. Ich bilans to dziewięć zwycięstw i jedenaście porażek.

Czytaj także: Polski klub upadnie? Jest oświadczenie Wiemy, kto zagra o awans na mistrzostwa Europy 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty