Wiemy, kto zagra o awans na mistrzostwa Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Bo Amstrup / Na zdjęciu: Monika Kobylińska
WP SportoweFakty / Bo Amstrup / Na zdjęciu: Monika Kobylińska
zdjęcie autora artykułu

W dniach 31 marca - 14 października reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet spotka się na zgrupowaniu, którego najważniejszym elementem jest dwumecz z Kosowem o awans na mistrzostwa Europy. Polki czeka też spotkanie w nietypowym miejscu.

W tym artykule dowiesz się o:

Zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet rozpocznie się 31 marca w Warszawie. Arne Senstad powołał na nie aż 22 zawodniczki, a 13 kolejnych jest na liście rezerwowych. 4 kwietnia Biało-Czerwone zagrają w Prisztinie z Kosowem, a rewanż odbędzie się 7 kwietnia w Zielonej Górze. To dwumecz o awans na tegoroczne mistrzostwa Europy. Na meczach z Kosowem zgrupowanie się nie kończy. Polki od 8 do 13 kwietnia będą przebywać w Wałczu, a następnie, 14.04 zagrają mecz towarzyski z Brazylią. Co ciekawe, areną tego spotkania będzie hala w Pile.

To wielkopolskie miasto jest obecnie czarną dziurą na handballowej mapie Polski. Żaden zespół z Piły nie gra w rozgrywkach seniorskich, nie ma tam też zespołów młodzieżowych. Pilscy kibice będą mieli więc okazję do zobaczenia nowej dla siebie dyscypliny sportu. Kadra na zgrupowanie: Bramkarki: Adrianna Płaczek (Paris 92 - Francja) Pailina Wdowiak (MKS Lublin S.A.) - od 06.04 Barbara Zima (MKS Zagłębie Lubin S.A.) Obrotowe: Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS Jarosław) Aleksandra Olek (MKS Lublin S.A.) Natalia Pankowska (MKS Zagłębie Lubin S.A.) - od 06.04, Urbańska Skrzydłowe: Magda Balsam (MKS Lublin S.A.) Adrianna Górna (MKS Zagłębie Lubin S.A.) Daria Michalak (MKS Zagłębie Lubin S.A.) Dagmara Nocuń (TuS Metzingen - Niemcy) Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce) - od 06.04 Rozgrywające: Emilia Galińska (C.S. Magura Cisnadie - Rumunia) Karolina Jureńczyk (MKS Zagłębie Lubin S.A.) - od 06.04 Monika Kobylińska (CSM Bukareszt - Rumunia) Karolina Kochaniak-Sala (MKS Zagłębie Lubin S.A.) Natalia Nosek (CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud - Rumunia) Aleksandra Rosiak (Krim Mercator Lublana - Słowenia) - od 06.04, Daria Przywara (MKS Zagłębie Lubin S.A.) - od 06.04, Aleksandra Tomczyk (MKS Lublin S.A.) Paulina Uścinowicz (HSV Solingen-Grafrath 76 - Niemcy) Magda Więckowska (MKS Lublin S.A.)

Czytaj także: Gra bez presji im nie pomogła Industria straciła zawodnika

ZOBACZ WIDEO: Romantycznie. Zobacz, gdzie Justyna Żyła wybrała się z ukochanym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty