Potrąciła zawodniczkę i uciekła. Trwają poszukiwania w Kielcach

Młoda szczypiornistka drużyny Suzuki Korona Handball Kielce została potrącona w niedzielę na pasach. Jak dowiedział się portal echodnia.eu, ciągle jest poszukiwana kobieta, która uciekła z miejsca zdarzenia.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Policja Materiały prasowe / Pixabay / Policja
Do wypadku doszło w niedzielę (21 kwietnia). Młoda zawodniczka została potrącona na skrzyżowaniu ulic Tarnowskiej i Zagórskiej w Kielcach. Jak przekazał portal echodnia.eu, sprawczyni oddaliła się z miejsca zdarzenia.

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, ciemne auto prowadzone przez kobietę skręcało w lewo z ulicy Zagórskiej w Tarnowską, w kierunku placu targowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych auto potrąciło nastolatkę. Z relacji dziewczyny wynikało, że została potrącona, gdy przechodziła przez pasy na zielonym świetle. Samochód odjechał z miejsca wypadku - powiedziała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Dyrektorka klubu Suzuki Korona Handball Kielce Agnieszka Młynarska przekazała w rozmowie z serwisem echodnia.eu, że chodzi o nastoletnią szczypiornistkę, która w niedzielę rywalizowała w 1/8 finału mistrzostw Polski juniorek młodszych. Po zakończeniu meczu młoda zawodniczka miała się pojawić na spotkaniu pierwszej drużyny, w której gra jej starsza siostra. Wówczas jednak doszło do wypadku.

Rodzina i policja apelują o pomoc w odnalezieniu kobiety, która odjechała z miejsca zdarzenia. W tym celu o kontakt z Wydziałem do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym kieleckiej policji proszeni są świadkowie oraz wszelkie osoby, których informacje mogą pomóc w ustaleniu sprawczyni tej sytuacji.

- W imieniu rodziców i klubu bardzo prosimy o pomoc w ustaleniu osoby, która kierowała samochodem i po potrąceniu odjechała z miejsca zdarzenia. Takie zachowanie jest niedopuszczalne - powiedziała dyrektorka Agnieszka Młynarska.

Czytaj także:
Awans. Świątek i spółka mogą świętować
Podał swój wymarzony finał Ligi Mistrzów. "Klasa światowa"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×