Z FC Barcelony do polskiego klubu? Media: możliwy transfer

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Melvyn Richardson
Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Melvyn Richardson
zdjęcie autora artykułu

Zdaniem mediów Orlen Wisła Płock w najbliższym czasie może rozbić bank. Stanie się to w momencie, gdy do klubu z FC Barcelony trafi Melvyn Richardson. Francuz od wielu lat jest liderem klubu, ale może zmienić otoczenie.

Od dłuższego czasu głośno zrobiło się na temat potencjalnych wzmocnień Orlen Wisły Płock nie tylko na przyszły sezon, ale także na jeszcze dalszy, czyli 2025/26. Profil Handball Base na Instagramie przekazał, że klub jest o krok od podpisania kontraktu z Mitją Jancem. To utalentowany słoweński rozgrywający, brat jednego z najlepszych prawoskrzydłowych na świecie.

Młodszy z zawodników miałby dołączyć do Nafciarzy właśnie na sezon 2025/26. W tym samym czasie do zespołu ma dołączyć jeszcze jeden szczypiornista. Mimo że ta informacja brzmi jak żart, to absolutnie nią nie jest. Otóż ekipę wicemistrza Polski ma zasilić sam Melvyn Richardson!

"Według naszych informacji Orlen Wisła Płock jest bardzo blisko zakończenia transferu gwiazdy FC Barcelony i zawodnika reprezentacji Francji Melvyna Richardsona. Ma on wstąpić w szeregi polskiego giganta od lata 2025 roku. Wisła ma bardzo poważne plany, a od 2025 r. podejmie próbę dotarcia do Final Four Ligi Mistrzów. Polacy postanowili zainwestować poważne pieniądze i nie ulega wątpliwości, że zmontują fenomenalny zespół" - brzmi wpis od profilu Handball Base dotyczący przenosin 27-latka do naszego kraju.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz usłyszał przykre słowa od dawnych kolegów. "Strasznie mnie to zabolało"

Co więcej, nie jest to jedyne źródło, które donosi o przenosinach gwiazdy FC Barcelony do Polski. Głos w tym temacie zabrał już również dziennik "Mundo Deportivo".

"Melvyn Richardson wzmocni Wisłę Płock w czerwcu 2025 roku, kiedy Djordje Cikusa wróci z wypożyczenia z Montpellier, aby wypełnić lukę w Barcelonie u boku Diki Mema" - to z kolei informacja prosto z Hiszpanii.

Dziennik donosi, że do klubu ma wejść nowy, potężny sponsor. I to właśnie dzięki temu Wisła ma być w stanie oferować konkurencyjne oferty wartościowym zawodnikom. Przenosiny najskuteczniejszego zawodnika Barcelony w Lidze Mistrzów do Nafciarzy byłyby naprawdę wielką sensacją.

Przeczytaj także: Wyrównana pierwsza połowa. Później dominacja

Źródło artykułu: WP SportoweFakty