Wyrównana pierwsza połowa. Później dominacja

MKS URBIS Gniezno dzielnie walczył z wicemistrzem Polski, ale tylko w pierwszej połowie. Po przerwie MKS FunFloor Lublin zdominował przeciwnika i ostatecznie zwyciężył 32:19.

Jakub Fordon
Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z drużyną Materiały prasowe / MKS FunFloor Lublin / Na zdjęciu: Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z drużyną
Jeżeli chodzi o rywalizację w grupie mistrzowskiej ORLEN Superligi kobiet, to KGHM MKS Zagłębie Lubin zapewniło sobie końcowy triumf. Tym samym najciekawsza jest obecnie walka o wicemistrzostwo Polski, która trwa między MKS-em FunFloor Lublin a KPR Gminy Kobierzyce.

By po 25. kolejce lublinianki utrzymały drugie miejsce, potrzebowały zwycięstwa. To efekt triumfu rywalek na wyjeździe nad Młyny Stoisław Koszalin (30:28). Tym triumfem szczypiornistki z Kobierzyc przerzuciły odpowiedzialność na przeciwniczki.

Lublinianki nie zamierzały czekać ani badać rywala, ponieważ od razu ruszyły do zdobywania bramek. To sprawiło, że MKS zdołał wyjść na prowadzenie 7:2. Gospodynie były jednak w stanie odpowiedzieć, czym potwierdziły, iż tanio skóry nie sprzedadzą. Co prawda ani razu nie złapały kontaktu, ale trzykrotnie traciły tylko dwie bramki.

Jednak od stanu 10:12 miejscowe zaczęły radzić sobie gorzej u siebie. To oczywiście wykorzystały przeciwniczki, które zanotowały trzy trafienia z rzędu. Ostatecznie ostatnie słowo należało do gnieźnianek.

Tuż po przerwie wicemistrz Polski po raz pierwszy w tym spotkaniu odjechał na sześć trafień (17:11). To był tak naprawdę początek końca szczypiornistek z Gniezna w tym meczu. Za sprawą dominacji MKS-u w ataku wynik kompletnie uległ zmianie (28:16).

Wówczas jasne stało się, że w pierwszej stolicy Polski MKS odniesie bardzo pewne zwycięstwo. Ostatecznie skończyło się na wyniku 32:19, mimo że po premierowej odsłonie przyjezdne miały na swoim koncie tylko cztery bramki więcej. Jednak zwycięstwo 17:8 w drugiej połowie zdecydowanie zrobiło swoje.