Siódemka kolejki według Sportowych Faktów

Najnowsze zestawienie najbardziej wartościowych szczypiornistek dotyczy drugich meczów półfinałowych oraz weekendowych pojedynków rywalizacji o miejsca 5-8 oraz 9-12. W pierwszej siódemce indywidualnych wyróżnień, znalazły się o dwie szczypiornistki Politechniki oraz SPR-u.

W tym artykule dowiesz się o:

Bramkarka: Magdalena Chemicz (SPR Safo Lublin) [6]

Piłkarki ręczne SPR-u Safo Lublin zwyciężyły na wyjeździe z Interferie Zagłębiem Lubin i awansowały do wielkiego finału. Duży wkład w sukces zespołu miała Magdalena Chemicz. Szczypiornistka z Lublina w pierwszej połowie zaprezentowała się dość przeciętnie, jednak w najważniejszych momentach środowej konfrontacji wykazała się wysokimi umiejętnościami, wielokrotnie ratując swoją drużynę przed utratą bramki.

Lewe skrzydło: Karolina Sulżycka (Łączpol Gdynia) [4]

Szczypiornistki Łączpolu Gdynia są z pewnością największymi przegranymi tegorocznych rozgrywek play-off. Ekipa, która po sezonie zasadniczym wywalczyła trzecią lokatę, zagra jedynie o siódmą pozycję. Mimo słabej postawy drużyny z Trójmiasta, ostatnio z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Karolina Sulżycka. Gdynianka w meczu przeciwko Piotrocvii Piotrków Trybunalski rzuciła 6 bramek.

Lewe rozegranie: Katarzyna Duran (SPR Safo Lublin) [5]

Niezwykle zaciętą rywalizację obejrzeli w środę kibice szczypiorniaka w lubińskiej hali. Zwycięstwo i awans do wielkiego finału, piłkarki ręczne SPR-u Safo zapewniły sobie dopiero po dogrywce. Przez całe spotkanie trudna do upilnowania była reprezentantka Polski - Katarzyna Duran. Zawodniczka z Lublina popisywała się silnymi rzutami z dystansu, siedmiokrotnie pokonując lubińskie bramkarki.

Środek rozegrania: Joanna Dworaczyk (AZS Politechnika Koszalińska) [6]

W drugim meczu półfinałowym pomiędzy akademickimi ekipami z Koszalina i Gdańska, szkoleniowiec Waldemar Szafulski zadecydował, że doświadczona Joanna Dworaczyk zagrała na środku rozegrania. Manewr trenera okazał się niezwykle skuteczny, bowiem zawodniczka Politechniki spisała się rewelacyjnie, rzucając 9 bramek. Wraz z Martą Goraj, stanowiły największe zagrożenie pod gdańską bramką.

Prawe rozegranie: Monika Samsel (Ruch Chorzów) [5]

Mimo, że zespół Ruchu Chorzów doznał w ostatniej kolejce porażki na własnym parkiecie ze swoim największym konkurentem Startem Elbląg, to Monika Samsel zasłużyła na indywidualne wyróżnienie. Zawodniczka chorzowskiego Ruchu wykazała się przed własną publicznością wysoką skutecznością, pokonując bramkarki Startu aż ośmiokrotnie.

Prawe skrzydło: Marzena Buchcic (Finepharm Carlos Jelenia Góra) [6]

Marzena Buchcic w końcówce tegorocznego sezonu prezentuje bardzo wysoką i równą formę. To już drugie z rzędu spotkanie przeciwko ekipie Zgody Ruda Śląska, w którym skrzydłowa jeleniogórskiego zespołu jest jedną z najbardziej wartościowych szczypiornistek w swojej ekipie. W sobotę jeleniogórzanka zagrała udane zawody we własnej hali, rzucając przy tym 6 bramek.

Kołowa: Marta Goraj (AZS Politechnika Koszalińska) [10]

Obrotowa AZS-u Politechniki wraz z Joanną Dworaczyk przedłużyły szanse awansu do finału ekipie z Koszalina. W środę akademiczki pokonały Dablex AZS AWFiS Gdańsk i wyrównały stan rywalizacji, jednak w sobotę awans do finału wywalczyły gdańszczanki. W drugim półfinałowym meczu znakomite zawody na kole zarówno w grze defensywnej jak i w ataku zaprezentowała młoda Marta Goraj (7 bramek).

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Iwona Łącz (AZS Politechnika Koszalińska) [6]

Lewe skrzydło: Kaja Załęczna (Interferie Zagłębie Lubin) [4]

Lewe rozegranie: Joanna Kozyra (Zgoda Ruda Śl.) [2]

Środek rozegrania: Anita Unijat (Słupia Słupsk) [2]

Prawe rozegranie: Kristina Reprelewska (Piotrcovia Piotrków Tryb.) [7]

Prawe skrzydło: Magdalena Dolegało (Start Elbląg) [4]

Kołowa: Patrycja Kulwińska (Dablex AZS AWFiS Gdańsk) [1]

Zestawienie zostało stworzone przy współpracy korespondentów naszego działu.

[] - liczba w nawiasie oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu Sportowych Faktów.

Komentarze (0)