Braterski duet na ławce medalisty. Współpracują ponad 20 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Marek Palica dołącza do sztabu szkoleniowego drużyny z Kobierzyc
Materiały prasowe / KPR Gminy Kobierzyce / Marek Palica dołącza do sztabu szkoleniowego drużyny z Kobierzyc
zdjęcie autora artykułu

Marcin Palica z powodzeniem zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Edytę Majdzińską i wywalczył z KPR Gminy Kobierzyce wicemistrzostwo kraju. Teraz do sztabu szkoleniowego dołączy jego brat.

Marek Palica, podobnie jak główny szkoleniowiec KPR Gminy Kobierzyce, od lat związany jest z piłką ręczną na Dolnym Śląsku. Karierę trenerską rozpoczynał w MKS MOS Wrocław, a później przeniósł się do WKS Śląska Wrocław. Prowadzone przez niego zespoły wielokrotnie docierały do finałów młodzieżowych mistrzostw Polski.

Brat Marcina Palicy zajmował się również szkoleniem kadr wojewódzkich, a w 2015 roku dołączył do WKS Śląska Wrocław, gdzie był m.in. dyrektorem sportowym i drugim trenerem drużyny seniorów. Siedem lat później rozpoczął współpracę jako pierwszy szkoleniowiec z drużyną kobiet, która występowała w pierwszej lidze.

Co interesujące, Marek Palica - za swój wkład w rozwój rodzimego szczypiorniaka - otrzymał m.in. Srebrną Odznakę Związku Piłki Ręcznej i Brązową Odznakę Ministra Sportu "Za zasługi dla sportu". Teraz będzie drugim trenerem ekipy z Kobierzyc i na ławce zasiądzie wspólnie z bratem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rajskie wakacje reprezentanta Polski

KPR Gminy Kobierzyce w przyszłym sezonie zagra na czterech frontach - w Orlen Superlidze Kobiet, Orlen Pucharze Polski, Superpucharze Polski oraz Lidze Europejskiej.

- Przede mną nowe wyzwanie, z którego bardzo się cieszę. Poprzeczka w ostatnim sezonie została postawiona bardzo wysoko, co jeszcze bardziej motywuje mnie do pracy z Marcinem i zespołem. Z bratem prowadziliśmy razem już wiele zespołów, więc współpracę mamy opanowaną i liczę, że to doświadczenie zaprocentuje. Cały poprzedni rok kibicowałem i trzymałem kciuki za Kobierki, a teraz proszę wszystkich kibiców o trzymanie kciuków za naszą drużynę w nadchodzącym sezonie - mówi Marek Palica.

– Współpracujemy z Markiem od ponad dwudziestu lat. Mam wizję tego, jak chciałbym wykorzystać jego wiedzę w pracy z drużyną podczas treningów oraz meczów, ale także w kwestii prowadzenia statystyk czy analizy gry przeciwniczek. Wierzę, że jego profesjonalizm i doświadczenie pozwolą na podniesienie jakości całego procesu treningowego i przyniosą Kobierkom mnóstwo pozytywów - komentuje Marcin Palica.

---> Industria Kielce straciła wielką gwiazdę ---> Cztery zespoły Orlen Superligi zagrają w europejskich pucharach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty