Kontrowersyjna decyzja sędziów w meczu gospodarzy!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni podczas meczu Egipt - Francja.

Nie popisali się arbitrzy ze Szwecji w ostatniej akcji spotkania reprezentacji Francji i Egiptu (26:26). Sędziowie uznali nieprawidłowo zdobyte trafienie.

Trójkolorowi fatalnie zaczęli turniej olimpijski - otwarcie wysoko przegrali z reprezentacją Danii, a w drugim meczu musieli uznać wyższość Norwegów. W trzecim starciu nie mogli sobie pozwolić na kolejne potknięcie, tymczasem po dobrym początku całkowicie oddali inicjatywę w ręce rywali - szczypiornistów z Egiptu. Faraonowie przed przerwą odskoczyli na cztery bramki, a na początku drugiej połowy powiększyli tę przewagę do pięciu trafień. W drugiej części drugiej połowy Francuzi zaczęli jednak odrabiać straty i zdołali doprowadzić do remisu, cały czas jednak nieznaczną przewagę mieli gracze z Afryki.

Na nieco ponad trzy minuty przed ostatnią syreną meczu Egipcjanie wygrywali 26:24. Skutecznym atakiem popisał się Dika Mem i Trójkolorowi złapali kontakt. Końcówka w wykonaniu obu ekip była bardzo nerwowa. ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Igrzysk". Szalony mecz Polek z Chinkami. "Ta hala eksplodowała kilka razy"

Na osiem sekund przed końcowym gwizdkiem o czas poprosił szkoleniowiec Les Blues. Jego podopieczni zdołali rozegrać akcję - po asyście Elohima Prandiego trafił Ludovic Fabregas.

Ostatnia akcja Francuzów przyniosła jednak sporo kontrowersji - obrotowy oddał rzut już z pola bramkowego. Sędziowie Mirza Kurtagic i Mattias Watterwik nie skorzystali z systemu VAR i zaliczyli to trafienie. Starcie zakończyło się remisem po 26.

Także w środę, w ostatnim meczu dnia, reprezentacja Danii zniszczyła Argentynę 38:27. W pierwszej połowie faworyt zdobył pięć bramek przewagi, a po zmianie stron jeszcze dorzucił do niej sześć trafień. Tym samym szczypiorniści z Ameryki Południowej nawet nie pomarzyli o sprawieniu niespodzianki. Dania prowadzi w grupie B z kompletem sześciu punktów, a Argentyna jest ostatnia w tabeli.