Porażka Industrii. Sprawdź, kiedy wróci do gry w LM

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mateusz Falkiewicz / Energa MMTS Kwidzyn / Na zdjęciu: Industria Kielce

W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Industria Kielce przegrała z Barcą 28:32. Teraz wicemistrza Polski czeka dłuższa przerwa we wspomnianych rozgrywkach.

W tym artykule dowiesz się o:

Poprzedni sezon dla Industrii Kielce okazał się być fatalny. W końcu klub po wielu latach musiał uznać wyższość Orlen Wisły Płock w rywalizacji o mistrzostwo Polski.

Mimo to kielczanie mogą rywalizować w Lidze Mistrzów, ponieważ otrzymali "dziką kartę". Industria trafiła do grupy B, gdzie znalazły się też m.in. zeszłoroczny triumfator - hiszpańska Barca oraz finalista - duński Aalborg Handbold.

Wicemistrz Polski rozpoczął zmagania grupowe od zwycięstwa, ale w dwóch kolejnych spotkaniach przegrał. W środę, 25 września Industria musiała uznać wyższość obrońcy tytułu. Barca zwyciężyła w Hali Legionów 32:28.

W kolejnym tygodniu zespoły rywalizujące w Lidze Mistrzów będą miały przerwę od rywalizacji. Z tego powodu na następny mecz zespół z Kielc musi poczekać do 10 października.

Na wspomnianą wyżej datę zaplanowano spotkanie 4. kolejki fazy grupowej z udziałem Industrii. Polski klub uda się do Niemiec, bowiem na wyjeździe zmierzy się z SC Magdeburg. Drużyna ta ma na swoim koncie trzy punkty, dzięki czemu wyprzedza Industrię w tabeli.

Starcie zaplanowano na godzinę 20:45. Transmisja telewizyjna na Eurosporcie, online na Playerze, a relacja tekstowa dostępna na portalu WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty