Na ten moment długo czekali. Trener może odetchnąć

Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Gabriela Haric (Młyny Stoisław Koszalin) w akcji

Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Ta zdawała się umierać po każdej kolejce. Zespół podniósł się dopiero w 6. serii, kiedy to zmierzył się z czerwoną latarnią ORLEN Superligi Kobiet. Z drużyny Młynów Stoisław spadł wielki kamień.

Pojedynek dwóch najsłabszych drużyn w ORLEN Superliga Kobiet miał swój ciężar gatunkowy. Widać to było po obu zespołach. Przegrany w tym pojedynku stawiał się w dramatycznej wręcz sytuacji.

Wydawało się, że pierwszy kwadrans wiele wyjaśnił. W każdym razie kazał sądzić, że stawiane w roli faworyta Młyny Stoisław ustawiły sobie przebieg zawodów przeciwko Enerdze Szczypiorno. Dobrze funkcjonowały praktycznie na każdej pozycji. Wtedy jednak wszystko siadło. Nagle. Błędy własne i straty zaczęły mnożyć się na potęgę.

Sytuacja została nieco opanowana dopiero, kiedy na 2 minuty parkiet musiała opuścić za faul Camile Sanches. Gospodynie "ratowały" świetnie wykonywane ruty karne, w których brylowała Elif Sila Aydin. Ostatecznie do przerwy skończyło się remisem po 13. Miejscowe miały dodatkowy problem, bo drugą połowę musiały rozpocząć jedną mniej (kara Martyny Koper.

Po zmianie stron jedno nazwisko padało najczęściej. Była to Natalia Filończuk, późniejsza MVP meczu. W 48. minucie miała już 17 udanych interwencji. Przyjezdne z taką postawą bramkarki Młynów Stoisław nie mogły sobie poradzić. Nic więc dziwnego, że tablica świetlna wskazała wówczas wynik 26:16. Tego koszalinianki nie wypuściły z rąk. Tym bardziej że gościom przytrafiały się banalne straty.

Niebezpiecznie zrobiło się na 7 minut przed końcem. Dość ostro w obronie zachowała się Katarzyna Czapracka. Ucierpiała Nicola Żmijewska, która była już w powietrzu, gotowa do rzutu. Niefortunnie spadła na parkiet. Skończyło się bezpośrednią czerwoną kartką.

Co prawda ekipa dowodzona przez Monikę Cholewę odrobiła część strat (z -11 zrobiło się -8), ale cudu nie dokonała. Biało-zielone zasłużenie zgarnęły pierwszy w tym sezonie komplet punktów. Po spotkaniu gospodynie ogarnęła wielka radość, jakby spadł im z serca wielki kamień.