Konsekwencja kluczem do wygranej - relacja z meczu AZS AWF Wrocław - KPR Jelenia Góra

Szczypiornistki AZS AWF Wrocław po ciekawym spotkaniu pokonały na własnym parkiecie w derbach Dolnego Śląska KPR Jelenia Góra 32:28. Gospodynie niedzielnego starcia mają powody do zadowolenia, bowiem ta wygrana pozwoliła im oddalić się od strefy barażowej. Najwięcej trafień dla AWF na swoim koncie zaliczyły Beata Skalska i Grażyna Pietras, zdobywczynie 8 goli.

Paweł Prochowski

Od samego początku pojedynek był niezwykle wyrównany. Z biegiem kolejnych minut minimalną przewagę wypracowały sobie jeleniogórzanki, które przewyższały Akademiczki doświadczeniem. Szczególnie w tym fragmencie gry brylowała Agnieszka Kocela, która nękała wrocławską bramkę rzutami ze skrzydła. Przyjezdne prowadziły już 7:4 i wydawało się, wobec nienajlepszej postawy wrocławianek, że będą już tylko powiększać przewagę.

Na taki stan rzeczy nie mogła zgodzić się Grażyna Pietras. Zawodniczka ze stolicy Dolnego Śląska raz po raz zaskakiwała bramkarki KPR może niezbyt mocnymi, ale za to technicznymi rzutami. Na skrzydle dobrze radziła sobie również Aleksandra Wynnyk, zatem AZS AWF w niedługim czasie wyrównał, a nawet wyszedł na prowadzenie. Do przerwy miejscowe prowadziły 13:12. W pierwszej części meczu nieznaczną przewagę optyczną zachowywał zespół z Jeleniej Góry, ale nie potrafił tego udokumentować na parkiecie.

Po zmianie stron koncert gry rozpoczęły wrocławianki. Podopieczne Marka Karpińskiego świetnie prezentowały się w ataku, kiedy to raz po raz bombardowały bramkę jeleniogórzanek technicznymi rzutami (vide fantastyczny gol Beaty Skalskiej z 40 minuty spotkania) i skutecznie radziły sobie w defensywie. W niedługim czasie osiągnęły nawet 7-bramkową przewagę.

Od tego momentu przyjezdne próbowały zniwelować straty, ale były bezradne wobec dobrze dysponowanych gospodyń. Zawodniczki AZS AWF nie zważając na to czy grają w osłabieniu czy "na fali" jest zespół KPR, konsekwentnie zdobywały kolejne bramki. Jeleniogórzanki na dwie minuty przed końcem zmniejszyły jeszcze straty do trzech bramek, ale to było wszystko, na co pozwoliły im miejscowe. Ostatecznie szczypiornistki z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wygrały 32:28.

AZS AWF Wrocław - KPR Jelenia Góra 32:28 (13:12)