Cimber Sterling Cup: Zwycięstwo Słowenii, niezły mecz Henrika Knudsena

W sobotę reprezentacja Słowenii w piłce ręcznej pokonała wysoko Czechy. Mecz odbył się w Danii w ramach turnieju Cimber Sterling Cup. Zespół prowadzony przez trenera Zvonimira Serdarušicia będzie rywalem Polski w pierwszej fazie Euro 2010.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek reprezentacja Słowenii doznała minimalnej porażki z Danią 35:36 na międzynarodowym turnieju Cimber Sterling Cup. W sobotnie popołudnie zespół z Bałkanów zmierzył się z Czechami.

W słoweńskiej drużynie doszło do kilku zmian w porównaniu do spotkania ze Skandynawami. Pojedynek z trybun obejrzeli Aljoša Rezar, Nenad Bilbija, Jure Natek oraz Matjaž Brumen. Na parkiecie nie pojawił się też Jure Dobelšek. Szansę na występ tym razem otrzymali Dušan Podpečan, Klemen Cehte, Nejc Poklar i Dragan Gajič.

Bałkańska ekipa dobrze zaczęła mecz z naszymi południowymi sąsiadami. W 8. minucie podopieczni trenera Zvonimira Serdarušicia prowadzili w stosunku 4:1, ale po kilku minutach role się odwróciły i było 6:5 na korzyść rywali. W 13. minucie Czesi zwiększyli przewagę do trzech bramek (8:5). Po niecałych dwudziestu minutach gry Słoweńcy przegrywali w stosunku 8:12.

Jednak z biegiem czasu drużyna z Bałkanów grała lepiej w obronie, dzięki czemu doprowadziła do remisu 13:13. Potem znowu doszło do rozprężenia w jej szeregach i nasi południowi sąsiedzi "odskoczyli" przeciwnikom na trzy gole (16:13.). Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 17:17.

Po zmianie stron dwie bramki z rzędu rzucili czescy szczypiorniści, lecz Słoweńcy odpowiedzieli czterema trafieniami i wyszli na prowadzenie w stosunku 21:19. Wówczas w siatce rywali piłkę umieścili Filip Jícha oraz Jan Filip, doprowadzając do remisu 21:21.

Słowenia przejęła inicjatywę na boisku w ostatnim kwadransie spotkania. Pomiędzy 46. i 50. minutą drużyna Serdarušicia ponownie prowadziła różnicą czterech goli (29:25). W 58. minucie bałkańska ekipa miała jeszcze większą przewagę (36:28), a pojedynek zakończył się jej zwycięstwem w stosunku 37:30.

W szeregach Słoweńców w sobotę najskuteczniejszymi strzelcami byli Vid Kavtičnik z Montpellier i Luka Žvižej, który występuje na co dzień w Pick Szeged. Rzucili oni po 8 bramek. Tyle samo trafień w składzie Czech zaliczył prawoskrzydłowy Kadetten SH Handball, Jan Filip.

W drugim sobotnim spotkaniu Dania pokonała Norwegię 33:29 (16:11). Dla zwycięzców tego meczu 5 goli zdobył Henrik Knudsen z Vive Targów Kielce, a w drużynie przeciwnej dwa razy do siatki trafił zawodnik Wisły Płock, Vegard Samdahl.

W niedzielę Słowenia zagra z Norwegią, a na zakończenie turnieju Dania zmierzy się z Czechami.

Słowenia - Czechy 37:30 (17:17)

Słowenia: Škof, Podpečan - Kozlina, Vugrinec 1, Lubej, Kavtičnik 8, Mlakar 3, Kavaš 4, Skube 5, Špiler 1, Gajič 2, M. Žvižej 2, L. Žvižej 8, Cehte, Poklar, Zorman 3.

Czechy: Galia, Štochl - Nocar 2, Mičkal 3, Zdráhala 1, Vraný, Kubeš 2, Piskač, Jícha 6, Filip 8, Mráz 3, Stehlík 1, Hynek 1, Číp 1, Sklenák 2.

Rzuty karne: 7/6 - 5/4

Kary: 12 min, - 12 min.

Dania - Norwegia 33:29 (16:11)

Dania: M. Nilsen 7, M. Hansen 6. H. Knudsen 5.

Norwegia: Sand Koren 8, Mamelund 7, Skoglund 7, Samdahl 2, Bjørnsen 2, Rambo 1, Drange 1, Myrhol 1.