Przed Euro 2010: Norwegowie z Vegardem Samdahlem w składzie ulegli Szwecji

Reprezentacja Szwecji w piłce ręcznej mężczyzn będzie rywalem biało-czerwonych w pierwszej rundzie zbliżających się mistrzostw Europy. W sobotę zespół Trzech Koron rozegrał w Oslo sparing z Norwegią.

Wojciech Święch

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po kwadransie gry było 6:6. Potem Norwegowie przejęli inicjatywę na parkiecie i długo prowadzili różnicą czterech goli (11:7, 14:10 i 15:11). Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy zespół Trzech Koron zdołał odrobić część strat i obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 15:13 na korzyść miejscowych. Warto wspomnieć, iż w tej części spotkania między słupkami gospodarzy świetnie spisywał się Steinar Ege, który obronił 11 z 24 rzutów rywali.

Niedługo po zmianie stron szwedzcy szczypiorniści doprowadzili do wyrównania (19:19). Wkrótce wyszli oni na prowadzenie w stosunku 22:20. Przyjezdni znaleźli wówczas sposób na golkipera Ole Erevika i zaczęli być skuteczni w ofensywie. W 55. minucie wypracowali oni sześciobramkową przewagę (32:26). Mecz zakończył się zwycięstwem Szwecji 32:28.

W zespole gości do przerwy między słupkami stał Mattias Andersson (zawodnik TV Grosswallstadt obronił 7 z 22 rzutów przeciwników). Potem szwedzkiej bramki strzegł Dan Beutler (Flensburg-Handewitt - 7/20).

- Rozegraliśmy solidny mecz sparingowy. W pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, ale nie straciliśmy zimnej krwi - stwierdził szwedzki trener Staffan Olsson, a potem dodał: - Cały zespół zaliczył wiele udanych momentów, w tym Robert Arrhenius (w sobotę 7 razy umieścił piłkę w siatce rywali - przyp. red. W.Ś.), Fredrik Larsson i Oscar Carlén w ataku.

Trzeba zauważyć, że trzech wspomnianych szczypiornistów strzeliło w sumie 14 bramek dla zwycięzców pojedynku.

Norwegia - Szwecja 28:32 (15:13)