Zagłębie bliżej finału - relacja z meczu Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia

W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski Zagłębie Lubin pokonało 30:26 (13:11) we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski i jest bliżej kolejnego już finału z rzędu. Rewanż odbędzie się 27 stycznia.

Łukasz Lemanik

Podopieczne Bożeny Karkut od początku do końca spotkania miały inicjatywę i prowadziły niemal przez cały mecz. Lubiniankom nie udało się jednak wypracować wyraźniejszej przewagi, jak miało to miejsce w meczach ligowych z Piotrcovią. Wynik spotkania otworzyła w 2. minucie wyróżniająca się w zespole Piotrcovii Agata Wypych. Chwilę później, bo bramce Karoliny Semeniuk, było 1:1. W odpowiedzi ponownie trafiła Wypych i było 2:1 dla Piotrcovii. Było to ostatnie prowadzenie przyjezdnych w tym spotkaniu. Później do głosu doszły lubinianki. W 7. minucie Zagłębie prowadziło 5:3, a dziesięć minut później 8:5. Najwyższe prowadzenie podopiecznych Bożeny Karkut w tej części spotkania miało miejsce w 18. minucie, kiedy na tablicy wyników było 10:6. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Zagłębia 13:11.

Na początku drugiej odsłony lubinianki odzyskały czterobramkowe prowadzenie. Pięć minut po wznowieniu gry było 17:13 dla Zagłębia. Pod koniec spotkania podopiecznym Bożeny Karkut udało się w końcu odskoczyć na więcej niż cztery trafienia. Po 50. minutach gry Zagłębie prowadziło 25:19. Piotrcovia nie zamierzała jednak składać borni i do końca walczyła o korzystniejszy wynik, co przyniosło efekt. W ostatnich minutach przyjezdne zniwelowały część strat i ostatecznie Zagłębie wygrało 30:26.

- Spodziewałyśmy się wyższej wygranej. Cztery bramki to niezbyt duża zaliczka przed rewanżem w Piotrkowie. Ale pojedziemy na ten mecz i zrobimy wszystko, żeby awansować do finału Pucharu Polski - powiedziała bramkarka Zagłębia, Natasza Tsvirko.

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:26 (13:11)

Zagłębie:
Tsvirko, Maliczkiewicz, Czarna - Załęczna 3, Piekarz 3, Ciepłowka, Semeniuk 5, Obrusiewicz 7, Olszewska, Jacek 1, Orzeszka 3, Kordić 5, Pielesz 1, Byzdra 1.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas 1, Szczecina, Dominiak 2, Waga 3, Polenz 2, Lisewska 5, Wypych 5, Strzałkowska 4, Krzysztoszek 4, Szafnicka, Olek.

Kary:
Zagłębie: 10 min.
Piotrcovia: 4 min.

Sędziowali: Jarosław Szynkarz (Ozimek), Mariusz Szynklarz (Opole); Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki (Poznań).
Widzów: ok. 400.