Piotrcovia nie zdołała odrobić strat - relacja z meczu MKS Piotrcovia - Zagłębie Lubin

Poznaliśmy pierwszego finalistę żeńskiego Pucharu Polski szczypiornistek. Został nim zespół Zagłębia Lubin, który po raz drugi okazał się lepszy od Piotrcovii. Piotrkowianki musiały wygrać rewanż przynajmniej różnicą czterech bramek, aby zagrać w finale.

Michał Ostafijczuk

Gospodyniom zadania z pewnością nie ułatwiły kontuzje. W ostatnim meczu ligowym przeciwko SPR Lublin poważnego urazu kolana doznała reprezentacyjna bramkarka Beata Kowalczyk. Zerwała więzadła krzyżowe i czeka ją kilkumiesięczna przerwa w treningach. Nie zagrała również Joanna Waga. Mimo osłabienia pierwsza połowa należała do Piotrcovii. W 23. minucie po bramce skutecznej Sylwii Lisewskiej było 11:7 i...gdyby w tym momencie mecz się skończył to do finału awansowałaby Piotrcovia. Zagłębie to jednak doświadczony zespół. Trenerka Bożena Karkut poprosiła o przerwę i przyniosło to efekty. Znakomicie zaczęła grać Joanna Obrusiewicz. Głównie dzięki jej trafieniom lubinianki przegrywały do przerwy tylko jedną bramką 14:13.

Nadzieje na awans piotrkowianki mogły mieć do 36. minuty. Wtedy to po bramce Anny Szanickiej było 20:18. Przyjezdne rzuciły jednak cztery kolejne gole. Trener Janusz Szymczyk widząc, że nie ma już właściwie szans na wywalczenie awansu, wpuścił między słupki debiutantkę: Arianę Stępniak, która została dokoptowana do kadry w miejsce kontuzjowanej Kowalczyk. Juniorka spisała się całkiem nieźle, odbiła kilka piłek, ale była bezradna wobec silnych rzutów Obrusiewicz czy Jeleny Kordić. Końcówka należała do Zagłębia, które wygrało ostatecznie 32:30. Lubinianki swojego finałowego rywala poznają za kilka tygodni. Wtedy dojdzie bowiem do dwumeczu między SPR Lublin a Politechniką Koszalin.

MKS Piotrcovia - Zagłębie Lubin 30:32 (14:13)
(w pierwszym meczu wygrało Zagłębie 30:26 i awansowało do finału)

Piotrcovia: Skura, Stępniak - Mijas 1, Dominiak, Polenz 3, Podrygała 6, Lisewska 10/7, Wypych 1, Szafnicka 6, Strzałkowska 1, Szczecina 1, Olek, Krzysztoszek 1.
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: brak

Zagłębie: Tsvirko, Czarna, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Piekarz 1, Ciepłowska, Semeniuk 2, Obrusiewicz 8, Olszewska 1, Jacek 3, Orzeszka 1, Kordić 4, Pielesz 1, Byzdra 9/1.
Trener: Bożena Karkut
Kary: 12 min

Sędziowali: Arkadiusz i Leszek Sołodkowie (Warszawa).