Stal o krok od ekstraklasy - relacja z meczu BRW Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica

Szczypiorniści BRW Stali Mielec pokonali przed własną publicznością Siódemkę Miedź Legnica 37:30 (20:10) w szlagierowym spotkaniu kończącym 15. kolejkę I ligi. Podopieczni Ryszarda Skutnika dzięki temu zwycięstwu praktycznie zagwarantowali sobie awans do ekstraklasy.

Sandra Warczygłowa

Mielczanie rozpoczęli spotkanie bardzo zdecydowanie, w ósmej minucie prowadzili już 6:0. Pomimo, iż legniczanie rozgrywali pierwsza akcję tego meczu nie zdołali zdobyć bramki, ani przebić się przez dziewięć minut przez bardzo dobrą defensywę Stali. Ekipa z Mielca w pierwszych minutach spotkania właściwie ustawiła sobie końcowy wynik. Dopiero w 10 minucie legniczanie zdobyli pierwszą bramkę w spotkaniu. W 23 minucie gospodarze prowadzili już 16:5. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 20:10.

Po pierwszym kwadransie drugiej połowy mielczanie nadal prowadzili dziesięcioma bramkami, przy wyniku 29:19. Bardzo dobrymi i skutecznymi interwencjami w bramce Stali Mielec popisywał się Krzysztof Lipka. Dzięki dobrej obronie swoich kolegów, mógł skutecznie odbijać piłki. Do tego kilka skutecznie obronionych sytuacji sam na sam.Nie zawiódł także Król Strzelców Grzegorz Sobut , który skutecznie pokonywał bramkarzy z Legnicy. Końcówka spotkania, to koncertowa gra mielczan, którzy zagrali kilka pięknych wrzutek. Kibice zebrani w hali, byli świadkami rewelacyjnej gry swojego zespołu. Nikt chyba nie spodziewał się, że ten mecz będzie tak łatwą przeprawą dla podopiecznych trenera Ryszarda Skutnika. W 45 minucie spotkania, kibice Stali, zawiesili transparent z hasłem "Ekstraklasa jest już nasza" . Zdecydowanie ósmym zawodnikiem w ekipie z Mielca byli fani, którzy przez całe spotkanie bardzo żywo dopingowali swoją drużynę. W pięćdziesiątej minucie zawodnicy Stali, wyszli na dwunastobramkowe prowadzenie 32:20. Ostatecznie zawodnicy Ryszarda Skutnika pewnie upilnowali zwycięstwa i zakończyli spotkanie wygraną 37:30. W ekipie trenera Edwarda Strząbały najskuteczniejszym zawodnikiem, był Tkhorevskyi, który zanotował siedem celnych trafień. Natomiast pięć bramek, trafił Adam Skrabania.

Spotkanie bardzo krótko podsumował trener Miedzi Edward Strząbała: - Stal świetnie zagrała w obronie, bramki zdobywała po szybkich akcjach. Kapitalny mecz zagrał bramkarz Krzysztof Lipka. Gratuluje Stali awansu do ekstraklasy.

BRW Stal Mielec - Siódemka Miedź Legnica 37:30 (20:10)

Stal: Lipka, Jarosz - Wilk 1, Janyst 3, Sobut 12, Szpera 2, Babicz 7, Kubisztal 2, Gawęcki 2, Basiak 4, Krzysztofik 4.

Miedź: Kryński, Witkowski - Żmurko 3, Jędrzejewski, Fabiszewski 5, Szuszkiewicz 4, Będzikowski, Rosiak 1, Tkhorevskyi 7, Skrabania 5, Szabat 1, Góreczny, Brygier, Petela.

Kary: 10 min - 10 min

Sędziowali: Marek Majka (Gliwice), Grzegorz Wojtyczka (Chorzów)

Widzów: 1800.