Wyczekiwane zwycięstwo gdańszczan - relacja z meczu AZS AWFiS - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Cenne zwycięstwo odnieśli na własnym parkiecie gdańscy Akademicy. Po trzech z rzędu porażkach, tym razem pokonali Piotrkowianina 33:26 (12:15). Końcowy sukces zawdzięczają znakomitej postawie w drugiej połowie.

Paweł Skwarło

Pierwsze minuty to prowadzenie gości. W 6. minucie gdańszczanie przegrywali już 1:4. Chwilę później udało się co prawda wyrównać na 4:4, ale przeszkodą do wyjścia na prowadzenie okazał się Piotr Ner, który w pierwszych 13 minutach obronił aż trzy rzuty karne. Po jego skutecznych interwencjach goście zaatakowali, miejscowi musieli natomiast odrabiać straty. Gdy tylko udawało się je zniwelować do jednego trafienia, sprawy w swoje ręce brał rozgrywający Paweł Laskowski, a jego zespół ponownie wychodził na dwubramkową przewagę. Do szatni przyjezdni zeszli z trzybramkową zaliczką (12:15).

Na kolejne 30 minut gospodarze wyszli bardziej zmobilizowani. Rejestr bramkowy drugiej odsłony otworzył celnymi trafieniami Damian Kostrzewa. Po jego trzeciej i czwartej bramce w tej części gry Akademicy w 35. minucie doprowadzili do remisu (16:16), by za chwilę wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Na blisko kwadrans przed końcem po kontaktowej bramce swój zespół próbował poderwać jeszcze Dominik Płócienniczak, jednak od razu spotkało się to z odpowiedzią miejscowych. W 48. minucie po dwóch bramkach Jacka Suleja i jednej Piotra Chrapkowskiego (25:21) goście stracili wiarę w korzystny rezultat.

Po wygranej z Piotrkowianinem AZS AWFiS ma dwa punkty przewagi nad Powenem Zabrze, plasując się na przedostatnim miejscu w tabeli. Jedno miejsce wyżej, z takim samym dorobkiem punktowym, sklasyfikowany jest Chrobry Głogów, który ma lepszy bilans bezpośrednich meczów.

AZS AWFiS Gdańsk - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:26 (12:15)

AZS AWFiS Gdańsk: Zimakowski, Pieńczewski – Ringwelski 5, Jankowski 1, Kostrzewa 9, Fogler 3, Bednarek 1, Chrapkowski 4, Sulej 2, Wysokiński 3, Olęcki 4, Marciniak 1.

Piotrkowianin: Ner, Matulski – Matyjasik 7, Masłowski 3, Różański 1, Płócienniczak 4, Bodasiński 2, Mróz 2, Jankowski 1, Laskowski 5, Piórkowski 1, Skalski, Petricheev, Wolski.

Widzów: ok. 400.