Piotrkowianin w ósemce, mecz w Wągrowcu odwołany (wyniki)

Trwa ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w ekstraklasie szczypiornistów. Z kompletem zwycięstw zakończy go mistrz Polski Vive Targi Kielce, które wygrało w Lubinie. Dzięki zwycięstwu nad Śląskiem Wrocław awans do fazy Play Off, z ósmego miejsca zapewnił sobie Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Mateusz Kołodziej

Mistrzowie Polski długo nie mogli objąć inicjatywy w Lubinie, a jeszcze do 40 minuty to Zagłębie było na dwubramkowym prowadzeniu. Ostatecznie jednak, dzięki świetnej grze w ostatnich dwudziestu minutach podopieczni Bogdana Wenty wygrali 36:29 i zakończyli sezon zasadniczy z kompletem 22 zwycięstw.

Drugą lokatę zapewniła sobie płocka Wisła, która nie dała szans Azotom Puławy. Wyrównany mecz obejrzeli kibice w Piotrkowie Trybunalskim, ale ostatecznie wygrali gospodarze i to Piotrkowianin zagra w fazie Play Off, a Śląsk powalczy o utrzymanie.

Spotkanie w Olsztynie rozpoczęło się sensacyjnie, bo po 10 minutach to ostatnia w tabeli ekipa NMC Powenu wygrywała 6:4. Na tym się jednak skończyło, gdyż podopieczni Aleksandra Malinowskiego systematycznie od tego czasu powiększali przewagę, a olsztyńscy kibice wreszcie oglądali przełamanie swojej drużyny.

W Głogowie odnotowano jedną z większych niespodzianek ostatniej kolejki. Co prawda porażka kwidzynian nie miała żadnego znaczenia, gdyż MMTS utrzymał trzecią lokatę, ale z pewnością nie napawa optymizmem przed fazą play-off.

Wyrównany mecz oglądali kibice w Piotrkowie, gdzie w bezpośredniej potyczce o play-off Piotrkowianin podejmował Śląsk Wrocław. Całe spotkanie minimalną przewagę mięli gospodarze i to oni, zasłużenie wywalczyli ostatnie miejsce premiowane dalszą grą o medale mistrzostw Polski.

Nie zdołano rozegrać spotkania w Wągrowcu, gdzie kilkakrotnie przerywano grę z powodu psującego się parkietu. Ostatecznie mecz odwołano. Decyzję w sprawie spotkania podejmie komisarz ligi.

Zagłębie Lubin Vive Targi Kielce 29:36 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Michał Nowak 9, Piotr Obrusiewicz 5, Bartłomiej Tomczak 4: dla Vive - Mariusz Jurasik 8, Rastko Stojković 7, Vitaliy Nat 6.

Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25 (20:9)
Najwięcej bramek: dla Wisły - Alexey Peskov 6, Adam Twardo 6, Dimitri Kuzelev 5, dla Azotów - Michał Szyba 6, Remigiusz Lasoń 5, Wojciech Zydroń 5.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Śląsk Wrocław 36:33 ( 15:14)
Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Tomasz Bodasiński 9, Piotr Masłowski 9, dla Śląska - Mariusz Gujski 7, Michał Tórz 6.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:23 (12:8)
Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Tomasz Mochocki 6, Marek Świtała 5, Maciej Ścigaj 3; dla MMTS - Dymitry Marhun 6, Michał Adamuszek 4, Maciej Mroczkowski 4.

Traveland-Społem Olsztyn - NMC Powen Zabrze 30:23 (14:12)