7 minut - relacja z meczu Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia

Drugi mecz fazy play-off pomiędzy Zgodą Ruda Śląska a Vistalem Łączpolem Gdynia zapowiadał się arcyciekawie. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną gdynianek 32:27, jednak trener jak i zawodniczki z Rudy Śląskiej obiecywali walkę do końca.

Michał Kitel

Pierwsze minuty spotkania miały pokazać, jak wyglądać będzie cały mecz. I tak też się stało. Początek meczu stał pod znakiem walki i wielu błędów, tak z jednej jak i z drugiej strony. Skuteczność obu zespołów pozostawiała bardzo wiele do życzenia, gdyż piłka raz po raz mijała to jedną, to drugą bramkę. Na parkiecie trwała twarda walka, która nie przekładała się na zaskakująco niski wynik. W tym okresie gry zawodniczkami wyróżniającymi się na parkiecie były Agata Cebula w zespole Zgody oraz Monika Stachowska w ekipie z Gdyni. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, co sprawiło, że wynik oscylował wokół remisu. Koniec pierwszej odsłony przyniósł intensywniejsze ataki Zgody, a bramki Obruśnik i Kucińskiej dały gospodyniom dwubramkowe prowadzenie po pierwszej połowie (10:8).

Druga połowa spotkania, a właściwie jej pierwsze 7 minut rozstrzygnęło mecz w sposób dość niespodziewany. Otóż gospodynie wyszły na parkiet tylko ciałem, a duchem wciąż były jeszcze w szatni. Podopieczne trenera Cieplińskiego szybko zwietrzyły swoją szansę i nie zamierzały jej marnować. Kolejno Duran, Głowińska, Sulżycka i Kotova szybko odrobiły straty, by po chwili wyprowadzić swoją drużynę, na pięciobramkowe prowadzenie. To był knockdown Zgody. Bielszowiczanki nie potrafiły odrobić strat. Nieskładne akcje oraz ogrom niewykorzystanych "setek" wzbudzały oburzenie i bezradność kibiców. Bielszowiczanki jednak starały się jak tylko mogły, co pozwoliło im pomiędzy 45 a 50 minutą odrobić część strat. To wszystko na co stać było podopieczne Dariusza Olszewskiego. Do końca spotkania gdynianki kontrolowały grę i nie dały wydrzeć sobie zwycięstwa.

Tym samym cała rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:0 na korzyść Łączpolu i to właśnie gdynianki awansowały do półfinałów. Zgoda walczyć będzie o 5. lokatę, a jej pierwszym rywalem będzie prawdopodobnie Politechnika Koszalin.

Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 25:28 (10:8)