Przeciwniczki Vistalu Łączpol gromią w holenderskiej lidze

W weekend Bizztravel Dalfsen zmierzył się w ćwierćfinale Challenge Cup z Vistalem Łączpol Gdynia. Holenderski zespół odniósł zwycięstwo w stosunku 26:25. Na najbliższą sobotę zaplanowano rewanż w Polsce.

Wojciech Święch

Tymczasem drużyna Bizztravel Dalfsen rozegrała mecz w rodzimej ekstraklasie, w którym podjęła przed własną publicznością GOconnectIT/Fortissimo. Już na początku spotkania gospodynie prowadziły w stosunku 4:0.

Jeszcze kilka minut przed przerwą przyjezdne próbowały dotrzymać kroku podopiecznym trenera Richarda Kuijera. Wówczas na tablicy wyników było 11:8 na korzyść Bizztravel. Jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:9 dla ekipy z Dalfsen.

Zaraz po zmianie stron miejscowe nie prezentowały się najlepiej, lecz ostatecznie odniosły pewne zwycięstwo 29:16. Kuijer dał pograć wszystkim zawodniczkom. Rywalki Vistalu Łączpol łatwo wygrały mecz, ale trudno na jego podstawie wyciągać wnioski. Przeciwniczki Bizztravel nie były bowiem zbyt wymagające.

Bizztravel Dalfsen - GOconnectIT/Fortissimo 29:16 (17:9)