Cenny remis MMTS-u - relacja z meczu Bologna United - MMTS Kwidzyn

Remis z Bologną United zbliżył MMTS Kwidzyn do historycznego awansu do finału najmniej prestiżowego europejskiego pucharu - Challenge Cup . Kwidzyniacy w meczu wyjazdowym zdołali "wyrwać jeden punkt" Włochom remisując 24:24 (10:11).

Dawid Lachowicz

W pierwszych minutach pojedynku nic nie wskazywało, że mecz ten zostanie zakończony remisem. Tę część spotkania, oba zespoły poświęciły na zapoznanie się z grą przeciwnika - powodem był brak jakichkolwiek nagrań z "zawodów", zarówno jednych, jak i drugich. Pierwszoplanową rolę odgrywali golkiperzy obu drużyn oraz szczelna obrona. Dzięki dobrej postawie w defensywie MMTS Kwidzyn mógł cieszyć się z prowadzenia 3:0. Jednak chwilę potem za odrabianie strać zabrał się duet Miodrag Kazic oraz Francesc Volip - 5:4. MMTS nie składał broni i wciąż parł do przodu, aby po kwadransie prowadzić 8:6, celnym trafieniem popisał się kapitan zespołu, Maciej Mroczkowski. Do końca pierwszych trzydziestu minut gra przebiegała "bramka za brankę". Ostatecznie to kwidzyniacy schodząc do szatni mogli cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia - 11:10.

Po zmianie stron gra również uległa zmianie, a przez dłuższy czas inicjatywę posiadali gospodarze tego pojedynku. Pierwszą bramkę w tej części gry zdobył Nikola Isailovic - 11:11, a po nim celnie do siatki trafił Miodrag Kazic - 12:11. Od stanu 13:13 w szeregi MMTS zawitało chwilowe rozluźnienie. Efektem było stracenie kolejnych dwóch oczek pod rząd - 15:13. Zespół z Dolnego Powiśla, za sprawą Michała Waszkiewicza, zdołał doprowadzić do remisu po około 20 minutach - 18:18. Taka gra utrzymywała się do stanu 21:21, kiedy to golkipera Bologni United pokonał Michał Adamuszek. Niestety nasi gracze na dwie minuty do końca nie mogli poradzić sobie ze skutecznym atakiem gospodarzy - 24:21. Gonitwa MMTS-u za rywalem opłaciła się. Na 40 sekund przed końcem było 24:23, kiedy przy piłce byli gracze Naldi Roberto, kwidzyniacy zdołali przechwycić piłkę. Sekundy nieubłaganie uciekały i wreszcie rzut kapitana naszej drużyny... gol! MMTS Kwidzyn w fazie 1/2 finału Challenge Cup remisuje 24:24.

Bologna United - MMTS Kwidzyn 24:24 (10:11)

Bologna United: Bar 0, Pettinari 0, Kazic 7, Pardales 0, Montalto 2, Volpi 4 (1x2min), Pivetta 0, Norberti 0, Fonseca 1, Bisori 3, Zaniboni 2, Venturi 0, Pesaresi 0, Isailovic 5.
Kary: 3 upomnienia + 2 minuty

MMTS Kwidzyn: Suchowicz, Gawlik - Orzechowski 1, Mroczkowski 6 (1x2min), Peret 1, Marhun 3, Adamuszek 3, Witaszak 0 (1x2min), Cieślak 1, Rombel 3, Seroka 3, Czertowicz 0 (2x2min), Waszkiewicz 2, Wardzinski 1.
Kary: 3 upomnienia + 8 minut

Sędziowie: David Wyss i Kevin Zowa (Szwajcaria)