Faworyci nie zawiedli - relacja z pierwszego dnia turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-18

W inauguracyjnym dniu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-18 nie było niespodzianek. Najpierw Chorwacja pewnie zwyciężyła reprezentację Włoch 37:26. Potem polscy juniorzy pokonali Finów 31:27.

Piotr Werda
Piotr Werda

Pierwsze spotkanie wągrowieckich zawodów odbywało się zdecydowanie pod dyktando dysponujących świetnymi warunkami fizycznymi Chorwatów. W 8 minucie prowadzili oni 4:1 (po trafieniu Mirko Hercega). Pomiędzy 21, a 25 minutą piłkarze ręczni z byłej Jugosławii zdobyli 7 trafień, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Na tablicy wyników było już 17:8. Wynik do przerwy ustalił Andrea Paladin (19:12).

Po zmianie stron chorwaccy juniorzy powiększyli jeszcze swoją przewagę, która urosła ostatecznie do 11. bramek. Reprezentacja Chorwacji nie dała szans żadnych szans ekipie Włoch.

Chorwacja - Włochy 37:26 (19:12)

Najwięcej trafień dla Chorwacji: Filip Ćelić 11, Ante Kaleb 8.

Najwięcej trafień dla Włoch: Andrea Paladin 9, Kevin Anici 6, Marco de Stefano 6.

Kary: Chorwacja: 12 minut, Włochy: 16 minut

Sędziowali: Samuel Bernet oraz Dominique Wick (oboje ze Szwajcarii)

W drugim spotkaniu polscy juniorzy pod kierunkiem Jacka Okpisza pokonali Finlandię 31:27 (15:11). Do 17 minuty oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Po bramce, którą zdobył Łukasz Kużdeba, Polacy wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (10:8, 21 minuta). Trzy trafienia z rzędu Paczkowskiego przesądziły o wygraniu pierwszej części meczu przez Polskę (15:11).

Po przerwie lepiej piłkę rozgrywali podopieczni Okpisza. W 48 minucie było już 26:18 dla naszych reprezentantów. W końcówce Finom udało się odrobić kilka bramek. Ostatecznie polscy szczypiorniści zasłużenie pokonali ekipę ze Skandynawii 31:27. Świetnie spisywał się w ataku Paweł Paczkowski. Między słupkami bardzo dobre spotkanie rozegrał natomiast Michał Kapela.

Polska - Finlandia 31:27 (15:11)

Bramki dla Polski zdobyli: Paczkowski 9, Staszewski 5, Daszek 3, Kużdeba 3, Czekałowski 3, Obiała 2, Wedrak 2, Piwowarczyk 1, Mogielnicki 1, Smoliński 1, Chyliński 1.

Najwięcej trafień dla Finlandii: Rőnnberg 7, Tahvanainen 6.

Kary: Polska: 12 minut, Finlandia: 6 minut

Sędziowali: Michail Zaferopoulos oraz Andreas Bethmann (oboje z Grecji)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.