Final Four Ligi Mistrzów: Zwycięstwo na pocieszenie - relacja z meczu Chekhovskie Medvedi - BM Ciudad Real

Szczypiorniści hiszpańskiego Ciudadu Real pewnie pokonali w "finale pocieszenia" rosyjskie Czechowskie Niedźwiedzie 36:28 zajmując tym samym trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzów w sezonie 2009/2010.

Paweł Nowakowski

Wynik spotkania otworzył Alberto Entrrerios. W 4 minucie meczu o czas dla swojego zespołu przy wyniku 4:3 dla Ciudadu Real poprosił trener Czechowskich Niedźwiedzi Vladimir Maximov. Gracze Ciudadu Real w bardzo łatwy sposób zdobywają bramki za sprawą słabo funkcjonującej obrony drużyny rosyjskiej. W 10 minucie spotkania przewaga Ciudadu Real wynosiła 5 bramek (10' 9:4). Po kwadransie gry na tablicy wyników było 10:6 na korzyść Hiszpanów. Z każda minutą meczu systematycznie powiększali swoją przewagę. Za faul na Fernandezie w 20 minucie meczu na ławkę kar na 2 minuty został odesłany Alexei Rastvortsev. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Rosjanie trochę podgonili wynik i było tylko 16:13. 60 sekund przed końcem pierwszej odsłony meczu z rzutu karnego pomylił się Jerome Fernandez, który przy próbie przerzucenia bramkarza Czechowskich Niedźwiedzi - Olega Gramsa trafił w poprzeczkę. Do przerwy w pełni zasłużone prowadzenie Ciudadu Real 19:15.

Druga połowa zaczęła się od dwóch bardzo udanych interwencji Javiera Hombradosa, który najpierw powstrzymał z koła Mikhaila Chipurina by chwilę później obronić dobitkę Dibirova. W 35 minucie fenomenalną interwencją ponownie błysnął Hombrados. Pierw obronił rzut Dibirova ze skrzydła a zaraz potem w iście piłkarskim stylu obronił dobitkę Shelmienki na pustą bramkę! Okres gry między 35-40 minutą to strzelecka niemoc w wykonaniu Czechowskich Niedźwiedzi. Ich "serię" przełamał w 41 minucie Chipurin zdobywając bramkę z koła. Rosjanie mieli bardzo duże problemy z obroną hiszpańskiej drużyny - w dodatku razili nieskutecznością co skrzętnie wykorzystywali gracze Ciudadu Real. Piękną akcję w 45 minucie zagrała dwójka graczy Ciudadu Real - Petar Metlicić i Jonas Kallman. Chorwat obsłużył "wrzutką" szwedzkiego skrzydłowego a ten ładnym rzutem zdobył bramkę i było 28:22. W 50 minucie Ciudad Real wygrywał już 31:23! Na pięć minut przed końcem spotkania drugą karę dwuminutową otrzymał Didier Dinart.

Ostatecznie po godzinie gry i bardzo jednostronnym spotkaniu zwycięsko z parkietu schodzili gracze Ciudadu Real, którzy pewnie pokonali Czechowskie Niedźwiedzie 36:28, zajmując tym samym 3 miejsce w Lidze Mistrzów w sezonie 2009/2010.

Chekhovskie Medvedi - BM Ciudad Real 28:36 (15:19)

Chekhovskie Medvedi: Filipov 3, Dibirov 6, Ivanov 4, Chipurin 5, Starykh 1, Aslanyan 5, Rastvortsev 2, Kovaliov 1, Shishkarev 1

Ciudad Real: Entrrerios 7, Aginagalde 7, Abalo 4, Fernandez 7, Kallman 4, Dinart 1, Metlicić 2, Morros 1, Cannelas 3.