Miedź zeszła z gór i wygrała w Zabrzu

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica pokonali 29:22 w sparingowym meczu pierwszoligowy NMC Powen Zabrze. Zespół trenera Edwarda Strząbały zmierzył się ze spadkowiczem z ekstraklasy w drodze powrotnej ze zgrupowania w Zakopanem. Tuż po sparingu legniczanie ruszyli w dalszą drogę do Legnicy.

Paweł Jantura

Trenerzy Edward Strząbała i Krzysztof Przybylski umówili się na trzy tercje po 20 minut każda. O pewnym zwycięstwie Miedzi zadecydowała bardzo dobra w jej wykonania druga część spotkania, którą wygrała 11:5. Warto zaznaczyć, że dla legniczan był to praktycznie pierwszy kontakt z piłką po dwutygodniowym obozie w Zakopanem, na którym pracowali głównie nad siłą, kondycją i motoryką.

Od poniedziałku ekipa beniaminka PGNiG Superligi rozpocznie treningi na własnych obiektach. W środę Miedź zagra kolejny sparing. W Lubinie zmierzy się z Zagłębiem.

NMCPowen Zabrze - Siódemka Miedź Legnica 22:29 (9:9, 5:11, 8:9)