Heide Cup 2010: Wysoka porażka Vive w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W finale turnieju Internationaler Heide Cup 2010, Vive Targi Kielce uległo drużynie mistrza Niemiec i zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów- THW Kiel 24:40. Kielczanie zakończyli turniej na drugim miejscu, z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki.

Podopieczni Bogdana Wenty nie najlepiej rozpoczęli niedzielny finał. Mistrzowie Niemiec z zimna krwią wykorzystywali liczne kontrataki po prostych stratach kielczan w ofensywie i dość szybko uzyskali kilka bramek przewagi. Nieskuteczna gra w obronie spowodowała, że na przerwę Vive schodziło z ośmioma bramkami straty (11:19). Druga połowa rozpoczęła się dla kielczan fatalnie. W ciągu 10 minut udało się zdobyć zaledwie jedną bramkę, przy dziewięciu trafieniach rywali. Po jednostronnym widowisku THW Kiel ostatecznie pokonało Vive Targi Kielce 40:24.

Finał

THW Kiel - KS Vive Targi Kielce 40:24 (19:11)

THW Kiel: Omeyer, Palicka - Lundström 3, Dragicevic 2, Ahlm 6, Kubes, Reichmann 5, Zeitz 7, Palmarsson 1, Ilic 7, Klein 3, Jicha 12.

Vive Targi Kielce: Cleverly, Kotlliński - Grabarczyk, Krieger, Zaremba, Kuchczyński 1, Dzomba 1, Jurasik 2, Jachlewski, Kostrzewa 4, Stojkovic 6, Adamuszek, Żołtak 1, Knudsen 5, Rosiński 2, Konitz 2, Bult, Nat 2.

Kolejne mecze kontrolne Vive Targi rozegra w najbliższy piątek i sobotę (13 i 14 sierpnia). Kielczanie będą podejmowali wówczas FC Barcelonę.