Turniej Piłki Ręcznej w Wągrowcu - dzień pierwszy

W Wągrowcu odbywa się w dniach 20-21 sierpnia turniej piłki ręcznej. Oprócz miejscowej Nielby, w zawodach uczestniczy MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, MMTS Kwidzyn oraz AZS AWF Gorzów Wlkp. W pierwszym dniu imprezy każda z ekip rozegrała po dwa spotkania. Jedynym zespołem, który zanotował komplet zwycięstw jest Nielba Wągrowiec.

Piotr Werda
Piotr Werda

Pierwsze spotkanie turniejowe odbyło się pomiędzy drużyną ASZ AWF Gorzów Wlkp., a MMTS-em Kwidzyn. Zakończyło się ono podziałem punktów. Mecz był wyrównany. W czwartej minucie dzięki trafieniu Jakuba Tomczaka, ekipa z Gorzowa Wlkp. wyszła na 3-bramkowe prowadzenie (4:1). Drużyna z Kwidzyna szybko doprowadziła jednak do wyrównania. Potem, przez prawie całą pierwszą połowę, oba zespoły szły „łeb w łeb”. Dopiero w końcówce dwie udane akcje kwidzynian przesądziło o wygraniu pierwszej części spotkania (15:17). W 33 minucie było 17:17. Po kwadransie drugiej połowy na 3-bramkowe prowadzenie wyszedł MMTS (21:24). Nie udało się jednak tej drużynie utrzymać przewagi do końca. Spotkanie zakończyło się remisem.

AZS AWF Gorzów Wlkp. - MMTS Kwidzyn 30:30 (15:17)

AZS AWF Gorzów Wlkp.: Bosy 4, Fogler 4, Tomczak 4, Kliszczyk 4.

MMTS Kwidzyn: Orzechowski 6, Łangowski 6.

Spotkanie pomiędzy miejscowym MKS-em, a drużyną Piotrkowianina zakończyło się minimalnym zwycięstwem Nielby 27:26. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nielbistów. Po kwadransie gry żółto-czarni prowadzili już 9:4. Do przerwy wągrowieccy szczypiorniści uzyskali 6-bramkową przewagę (14:8). Najskuteczniej w tej części spotkania zagrali w ekipie Nielby: Bartosz Świerad oraz Alosza Szyczkow (każdy po 3 trafienia). Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. W 36 minucie Przemysław Krajewski podwyższył prowadzenie Nielby do siedmiu bramek (18:11). Od tego jednak momentu ekipa z Piotrkowa Tryb. przystąpiła do odrabiania strat. Niezwykle trudno było nielbistom zatrzymać Michała Matyjasika, który zdobył w całym spotkaniu osiem bramek. Na kwadrans przed końcem było 19:19. Kilka minut później piotrkowianie wyszli na 2-bramkowe prowadzenie. Do końca trwała wyrównana gra. W końcówce ręka jednak nie zadrżała Kamilowi Sadowskiemu z Nielby, który zdobył zwycięskie trafienie dla swego zespołu.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:26 (14:8)

Nielba: Szyczkow 7, Świerad 6, Przysiek 4, Krajewski 3

MKS Piotrkowianin: Michał Matyjasik 8, Wolski 5.

W trzecim meczu MKS Piotrkowianin zmierzył się z MMTS-em Kwidzyn. Wynik spotkania otworzył Tomasz Mróz z Piotrkowa Tryb. Szybko wyrównał Michał Peret. Po trafieniu Michała Waszkiewicza, MMTS wyszedł na 2-bramkowe prowadzenie (3:5). W 12 minucie Robert Orzechowski zalicza swoje pierwsze trafienie. Dzięki temu na tablicy wyników jest już 5:10 dla drużyny z Kwidzyna (5:10). 5-bramkową przewagę gracze MMTS-u utrzymują przez kolejne 10 minut. Przed przerwą śmielej zaczynają poczynać sobie piotrkowianie. Po trafieniu Przemysława Matyjasika, Piotrkowianin zmniejsza stratę do jednego trafienia (17:18, 29 minuta). Pierwsza połowa kończy się wynikiem 17:19 dla MMTS-u. Po zmianie stron na parkiecie szaleje duet: Piotr Masłowski oraz Przemysław Matyjasik. Udane akcje tych graczy doprowadzają najpierw do remisu, a potem do prowadzenia Piotrkowianina 21:20. Do 50 minuty trwa jednak wyrównana walka. Na sześć minut przed końcem ekipie MKS-u udaje się wyjść na 3-bramkowe prowadzenie (32:29). Z taką właśnie przewagą Piotrkowianin kończy mecz.

MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn 36:33 (17:19)

MKS Piotrkowianin: Masłowski 9, Achruk 5, Mróz 5, Przemysław Matyjasik 5

MMTS Kwidzyn: Orzechowski 7, Waszkiewicz 7, Peret 6

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju, gospodarz imprezy - Nielba Wągrowiec starła się z ekipą AZS AWF Gorzów Wlkp. Po trafieniach Aloszy Szyczkowa oraz Rafała Przybylskiego nielbiści prowadzili 2:0. Beniaminek z Gorzowa Wlkp. odpowiedział udanymi akcjami Jakuba Tomczaka oraz Arkadiusza Bosego. W 18 minucie było 11:9 dla gospodarzy. Potem jednak gorzowianie zdobyli pięć bramek z rzędu, nie tracą przy tym ani jednej (11:14 dla AZS-u). Po chwili fortuna przechyliła się w drugą stronę... Nielba znów była w natarciu doprowadzając na minutę przed końcem pierwszej połowy do wyrównania. Bramkę do szatni zdobył jednak dla Gorzowa Wlkp. Filip Kliszczyk (15:16). W drugiej odsłonie meczu niewielkie prowadzenie utrzymywali gorzowianie. Taki stan trwał aż do 46 minuty, kiedy to po trafieniu Aloszy Szyczkowa było 23:23. Na dziesięć minut przed końcem znów był remis. Ostatnie fragmenty należały jednak do gospodarzy, którzy zwyciężyli 32:29.

MKS Nielba Wągrowiec - AZS AWF Gorzów Wlkp. 32:29 (15:16)

Nielba: Szyczkow 8, Świerad 6

AZS AWF Gorzów Wlkp.: Kliszczyk 6

W sobotę drużyny rozegrają po jednym meczu. O godz.10:00 Piotrkowianin zmierzy się z drużyną AZS AWF Gorzów Wlkp. Na godz. 11:45 ustalono ostatnie spotkanie turnieju, w którym miejscowa Nielba spotka się z MMTS-em Kwidzyn.