AZS Politechnika Koszalińska akademickim mistrzem Polski

Szczypiornistki AZS Politechniki Koszalińskiej, zajęły pierwsze miejsce na rozgrywanych w Częstochowie Akademickich Mistrzostwach Polski. Tym samym koszalinianki obroniły tytuł wywalczony przed rokiem.

Łukasz Wojtczak

W tym roku w mistrzostwach wzięły udział tylko trzy zespoły i zawody rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyna AZS Politechniki Koszalińskiej była zdecydowanych faworytem turnieju. W pierwszym spotkaniu koszalinianki nie dały żadnych szans drużynie AZS AWF Warszawa, wygrywając 34:24. Mecz rozstrzygnął się już po pierwszej połowie, wygranej przez zespół z Koszalina aż 22:8. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zwycięskiej drużynie były Aleksandra Kobyłecka i Joanna Dworaczyk. Obie szczypiornistki zdobyły po sześć bramek.

Drugim przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Waldemara Szafulskiego, była drużyna AZS-u AWF Wrocław. Obrończynie tytułu nie miały jednak większych problemów z pokonaniem i tej przeszkody na drodze po kolejny tytuł. Mecz zakończył się wygraną Politechniki 33:21. Po raz kolejny rozstrzygająca okazała się pierwsza połowa, w której koszalinianki zagrały bardzo skutecznie w obronie, pozwalając rzucić rywalkom zaledwie osiem bramek. Wysoką formę strzelecką w drużynie Politechniki zaprezentowała Dorota Błaszczyk, która siedmiokrotnie pokonywała bramkarki rywalek. Po sześć trafień zaliczyły natomiast Tatiana Bilenia i Kamila Całużyńska.

Zespół Politechniki w Częstochowie nie mógł wystąpić w pełnym składzie. Bramkarka Agnieszka Kwiecień nadal przechodzi rehabilitację po kontuzji, Marta Szostakowska brała udział w zawodach branżowych, a Agnieszka Tarczyluk boryka się z urazem barku.

AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Warszawa 34:24 (22:8)

AZS Politechnika: Szywierska, Morawiec - Błaszczyk 2, Łach, Kobyłecka 6, Leśkiewicz 5, Całużyńska 4, Dworaczyk 6, Olek 1, Bilenia 4, Szafulska 1, Chmiel 2, Muchocka 3.

AZS Politechnika - AZS AWF Wrocław 33:21 (19:8)

AZS Politechnika: Szywierska, Morawiec - Błaszczyk 7, Łach 1, Kobyłecka 3, Leśkiewicz 4, Całużyńska 6, Dworaczyk 2, Olek , Bilenia 6, Szafulska, Chmiel 3, Muchocka 1.