Pogrom na inaugurację - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęły sezon 2010/2011 PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin. "Miedziowe" nie dały najmniejszych szans KSS Kielce, wygrywając 35:20 (17:11).

Łukasz Lemanik

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Zawodniczki Zagłębia podziękowały swojemu dotychczasowemu II trenerowi Zbigniewowi Rutce za dziewięć sezonów spędzonych w klubie. - Będę te wszystkie lata bardzo mile wspominał - mówił wzruszony trener.

Sam mecz zaczął się po myśli przyjezdnych. W 3. minucie wynik spotkania otworzyła Milena Kot. Chwilę później wyrównała Karolina Semeniuk-Olchawa. Zawodniczki z Kielc do 10. minuty robiły naprawdę dobre wrażenie i prowadziły 4:3. Na tym jednak się skończyło. W 13. minucie, po bramce Joanny Obrusiewicz, lubinianki wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu, którego nie oddały już do końca. Z biegiem czasu przewaga "Miedziowych" rosła, chociaż nie był tak duża, jak można było się spodziewać po różnicy klas między zespołami. W 29. minucie swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu dla KGHM Metraco Zagłębia Lubin, zdobyła reprezentantka Francji, Vanessa Jelić. Po pierwszej połowie przewaga podopiecznych Bożeny Karkut wynosiła sześć trafień, było 17:11.

Od początku drugiej części spotkania trwało punktowanie rywalek. Do 37. minuty "Miedziowe" rzuciły siedem bramek, nie tracąc ani jednej i było 24:11. Lubinianki grały bardzo widowiskowo i nie pozostawiały złudzeń swoim rywalkom, które przez pierwszy kwadrans drugiej połowy zdobyły zaledwie dwie bramki. W tym czasie znakomicie funkcjonowała lubińska defensywa, a w bramce nie do pokonania była Izabela Czarna. W ostatnim kwadransie meczu przyjezdne, głównie za sprawą Marty Rosińskiej zaczęły zdobywać bramki, ale przewaga Zagłębia wciąż wynosiła kilkanaście trafień. Dwie bramki Anny Lisowskiej w końcówce spotkania dały lubiniankom 15-bramkowe zwycięstwo.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce 35:20 (17:11)

Zagłębie:
Tsvirko, Czarna - Załęczna 4, Piekarz, Ciepłowska, Lisowska 3, Semeniuk-Olchawa 5, Obrusiewicz 2, Paluch 1, Jelić 2, Bader 5, Jochymek 2, Pielesz 6, Byzdra 5.

KSS: Kawka, Kozieł - Grabarczyk, Kabała, Pokrzywka, Lalewicz, Stradomska 1, Woźniak, Kot 4, Abramauskaite 3, Drabik, Rosińska 10, Gedroit 2, Nowak.

Sędziowali: Łukasz Niedbała (Szczecin), Jakub Szwedo (Osina); Delegat ZPRP: Jacek Jarosz (Łódź).
Widzów: ok. 400.