Końskie lepsze w pojedynku pierwszoligowców

Szczypiorniści KSSPR Końskie pokonali przed własną publicznością KŚ AZS Politechnikę Radomską 45:33 (19:18). Spotkanie to było kolejnym etapem przygotowań przed zbliżającą się inauguracją rozgrywek 1. ligi.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Konecka ekipa, która niespodziewanie wysoko zakończyła poprzednie rozgrywki (trzecia lokata) wystąpiła bez kontuzjowanych Sebastiana Iskry (złamana lewa ręka) oraz Krzysztofa Słonickiego. Pomimo problemów z kciukiem, na parkiecie w barwach gospodarzy pojawił się Tomasz Bodasiński. Kontuzje nie ominęły także Akademików z Radomia. Trener Karol Drabik nie mógł skorzystać z Damiana Misiewicza oraz Artura Gryli. Po kontuzji do składu powrócił natomiast Michał Zdziech.

Początek spotkania należał do gości z Radomia, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Zawodnicy KSSPR popełniali dużo prostych błędów w obronie, niecelnie podawali, nie wykorzystywali prostych sytuacji strzeleckich. Pomimo tego Akademicy nie byli w stanie uzyskać wystarczającej przewagi, która pozwoliłaby im swobodnie kontrolować przebieg meczu. Gospodarze wyrównali dopiero w 24. minucie, a na przerwę schodzili prowadząc jedną bramką (19:18).

Na drugą połowę podopieczni Rafała Przybylskiego wyszli zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Blok defensywny popełniał już mniejszą ilość błędów, a w ataku koneccy szczypiorniści wykorzystywali wszelkie dogodne sytuacje. Kluczem do zwycięstwa okazały się jednak kontry, które na bramki zamieniali skrzydłowi KSSPR. Prym wśród nich wiódł reprezentant Polski juniorów Wiktor Kubała, który zanotował osiem trafień.

Zawodnicy KSSPR kolejny sparing rozegrają 11 września, a ich przeciwnikiem będzie Anilana Łódź. Dla Akademików był to ostatni pojedynek kontrolny przed rozpoczęciem ligi.

KSSPR Końskie - KŚ AZS Politechnika Radomska 45:33 (19:18)
KSSPR:
Ratuszniak, Witkowski, M.Kornecki - Kubała 8, Smołuch 6, Baturin 5, T.Napierała 5, Bąk 4, H.Kornecki 4, R.Napierała 4, Trojanowski 4, Przybylski 3, Biegaj 2.
KŚ AZS: Polit, Bury, Bień - Cupryś 6, Jeżyna 6, Mroczek 5, Świeca 5, Przykuta 3, Kalita 2, Sokół 2, Trojanowski 2, Zdziech 2, Guzik, Lipczyński.