Pierwsze zwycięstwo KSS-u - relacja z meczu KSS Kielce - Zgoda Ruda Śląska

KSS Kielce odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2010/2011. W drugiej kolejce PGNiG Superligi Kobiet, kielczanki pokonały przed własna publicznością faworyzowaną Zgodę Ruda Śląska 25:23.

Łukasz Wojtczak

Sobotni pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Błędy popełniane raz za razem przez obie drużyny świadczyły o dużym podenerwowaniu. W pierwszym kwadransie meczu zaznaczyła się lekka przewaga Zgody. W 11 minucie, po bramce Marzeny Paszowskiej, rudzianki prowadziły już 2:5. Podopieczne Zdzisława Wąsa nie zamierzały jednak rezygnować. Cztery minuty później, po trzech kolejnych trafieniach Marii Gedroit, Katarzyny Stradomskiej i Marty Rosińskiej, kielczanki najpierw zdołały wyrównać, a po skutecznie egzekwowanym przez Marię Gedroit rzucie karnym, w 17 minucie wyjść na prowadzenie (6:5). W grę zespołu gości wdarła się w tym momencie spora nerwowość. W 18 minucie dwie zawodniczki Zgody otrzymały dwuminutowe kary i trener Dariusz Olszewski, poprosił o czas. Przerwa w grze najwyraźniej dobrze wpłynęła na rudzianki, które w 23 minucie zdołały doprowadzić do kolejnego w tym spotkaniu remisu (8:8). Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do kielczanek, które po bramce Katarzyny Grabarczyk w ostatniej minucie, schodziły na przerwę, prowadząc 12:11.

W przerwie meczu odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek, dla osób wspierających kielecki klub.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż jedną bramkę różnicy. Tuż po wznowieniu gry, przyjezdne najpierw zdołały wyrównać stan meczu, a następnie za sprawą Izabeli Lipko, wyjść na prowadzenie (12:13). Rozstrzygające okazało się dopiero końcowe pięć minut spotkania. W 55 minucie bramkę dla KSS-u zdobyła Katarzyna Stradomska i kielczanki objęły prowadzenie 23:22. Jednocześnie trzecią dwuminutową karę otrzymała Małgorzata Krzymińska, za co została odesłana na trybuny. Kielczanki bezlitośnie wykorzystały grę w przewadze i po trafieniach Agaty Kabały i Katarzyny Grabarczyk, objęły trzybramkowe prowadzenie (25:22). Trener Olszewski był zmuszony ponownie prosić o czas, ale Zgoda odpowiedziała już tylko jednym trafieniem Mirelli Kaczyńskiej. Ostatecznie KSS Kielce pokonał faworyzowaną Zgodę Ruda Śląska 25:23.

KSS Kielce - KS Zgoda Ruda Śląska 25:23 (12:11)

KSS: Kawka - Grabarczyk 6, Kabała 1, Pokrzywka, Stradomska 3, Kot 5, Abramaskaite 3, Drabik, Rosińska 2, Gedroit 5.

Zgoda: Łakomska 1 - Kaczyńska 5, Gleń 3, Cebula 2, Lipko 1, Krzyminska 2, Kucińska 3, Paszkowska 3, Weselak 3, Świderska, Sikorska.

Przebieg: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 3:5, 4:5, 5:5, 6:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 8:8, 8:9, 9:9, 10:9, 10:10, 11:10, 11:11, 12:11 - 12:12, 12:13, 13:13, 14:13, 14:14, 14:15, 15:15, 15:16, 16:16, 17:16, 17:17, 17:18, 18:18, 19:18, 20:18, 20:19, 20:20, 21:20, 21:21, 22:21, 22:22, 23:22, 24:22, 25:22, 25:23.

Sędziowali: M. Strzelczyk, R. Leszczyński (Gdańsk).

Widzów: ok. 300