Bundesliga: Hamburg wygrywa, Lijewski znów trafia

Marcin Lijewski poprowadził HSV Hamburg do wyjazdowego zwycięstwa nad TSV Hannover-Burgdorf. Polski szczypiornista zdobył sześć bramek, a jego zespół wygrał 28:39 (15:18).

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie pomiędzy TSV Hannover-Burgdorf a HSV Hamburg odbyło się w ramach 5. kolejki niemieckiej Bundesligi. Pojedynek pierwotnie zaplanowany był na 25 września, jednak termin ten pokrywał się z pierwszymi meczami fazy grupowej Ligi Mistrzów (Hamburg zmierzy się na wyjeździe z Montpellier HB).

Wynik spotkania otworzył skrzydłowy gospodarzy Torge Johannsen. Zawodnicy Hannoveru tylko do 14. minuty prowadzili wyrównany pojedynek z dużo bardziej utytułowanym rywalem. Wtedy dwa rzuty karne wykorzystał Duńczyk Hans Lindberg, po jednym trafieniu dołożyli Torsten Jansen i Igor Vori, dzięki czemu Hamburg wyszedł na trzybramkowe prowadzenie (9:12). Chwilę później goście powiększyli przewagę do pięciu trafień (11:16), ale ambitna postawa gospodarzy w końcówce pierwszej połowy pozwoliła zmniejszyć straty (15:18). Druga część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych Martina Schwalba, którzy stopniowo zwiększali prowadzenie. W 39. minucie było to sześć bramek, a w 47. minucie po trafieniu Marcina Lijewskiego już osiem (21:29). Wynik pojedynku na 28:39 ustalił francuski obrotowy Bertrand Gille.

W barwach HSV Hamburg kolejny udany występ zaliczył Marcin Lijewski. Polski rozgrywający zanotował sześć trafień. W barwach TSV Hannover-Burgdorf wystąpił także Jacek Będzikowski, który raz pokonał bramkarza HSV. Krzysztof Lijewski oraz Piotr Przybecki nie zagrali z powodu kontuzji.

Dzięki temu zwycięstwu szczypiorniści HSV Hamburg objęli chwilowo prowadzenie w tabeli. W dotychczasowych pięciu spotkaniach zanotowali cztery zwycięstwa i jedną porażkę.

TSV Hannover-Burgdorf - HSV Hamburg 28:39 (15:18)