Puchar Niemiec: Faworyci nie zawiedli, Lwy i Hamburg gromią

Wszystkie kluby Bundesligi rozgrywające w środę mecze w ramach drugiej rundy Pucharu Niemiec odniosły pewne zwycięstwa. Szczególnie dobrze spisali się szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen i HSV Hamburg, którzy wygrali różnicą aż trzydziestu bramek!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zawodnicy popularnych Lwów zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z TSV Heiningen. Podopieczni Oli Lindgrena wystąpili w swoim najmocniejszym składzie i nie dali choćby najmniejszych szans rywalowi. W 5. minucie po trafieniu Karola Bieleckiego prowadzili 0:3, a w 15. minucie po bramce Olafura Stefanssona było już 4:10. Gospodarze nie stanowili żadnego zagrożenia dla doświadczonych graczy Rhein-Neckar. Z każdą minutą przewaga między zespołami rosła i po pierwszej połowie wynosiła czternaście bramek (10:24). Początek drugiej części meczu jeszcze dobitniej ukazał różnicę co najmniej dwóch klas dzielącą oba zespoły. W ciągu dziewięciu minut gospodarze nie zdobyli żadnej bramki tracąc aż dziesięć (10:34). Trafienie Nicklasa Rußa ustaliło wynik spotkania na 19:49. Najskuteczniejszym strzelcem w barwach Lwów był młody rozgrywający Andy Schmid, który zanotował 11 bramek. Karol Bielecki sześć razy wpisał się na listę strzelców, a dwa trafienia dołożył Grzegorz Tkaczyk. Sławomir Szmal bronił całą drugą połowę.

Drużyna Marcina Lijewskiego - HSV Hamburg swój mecz rozgrywała na parkiecie Oranienburger HC. Hamburczycy w 15. minucie spotkania prowadzili już 3:13, głównie za sprawą dwóch chorwackich szczypiornistów - Domagoja Duvnjaka oraz Blazenko Lackovica. Jedynym zawodnikiem nawiązującym walkę z HSV był rozgrywający Max Bachmann, który w całym spotkaniu zanotował sześć trafień. Wynik do przerwy na 10:24 ustalił Torsten Jansen. Druga połowa toczona była pod dyktando zawodników z Hamburga, którzy nie pozwolili gospodarzom rzucić ani jednej bramki pomiędzy 40. a 54. minutą. W tym czasie ich przewaga wzrosła aż o czternaście trafień (15:44). Całe spotkanie zakończyło się rezultatem 18:48. Dobry mecz rozegrali wspomniani już Duvnjak i Jansen, a także Pascal Hens. Marcin Lijewski zanotował jedno trafienie dla ekipy Hamburga.

Pewne zwycięstwo odniosła także ekipa THW Kiel. Aktualny Mistrz Niemiec zmierzył się na wyjeździe z trzecioligowym VfL Fredenbeck. Gospodarze zaskoczyli utytułowanego rywala na początku spotkania obejmując w 5. minucie prowadzenie 4:2. Jeszcze w 8. minucie na tablicy widniał wynik 5:3 dla Fredenbeck, wtedy jednak wyższy bieg włączyli podopieczni Alfreda Gislasona i szybko odskoczyli rywalowi. Do przerwy THW prowadziło 11:19. W drugiej połowie Zebry stopniowo zwiększały swoją przewagę. W 44. minucie po trafieniu Jeana Fernandeza było 17:27. Wysoka obrona i dobre spisujący się w bramce Andreas Palicka sprawiły, że pomiędzy 46. a 57. minutą Kilonia nie straciła ani jednej bramki zdobywając osiem. Wynik spotkania na 20:39 ustalił rozgrywający Momir Ilic.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Eintrachtem Hildesheim, a SG Flensburg-Handewitt zakończy drugą rundę Pucharu Niemiec. Trzecia runda spotkań zaplanowana została na 19 i 20 października.