Puchar Niemiec: awans faworytów, jedenaście bramek Bieleckiego

We wtorkowy i środowy wieczór rozegrane zostały spotkania 3. rundy Pucharu Niemiec. Awans do 1/8 finału uzyskały czołowe ekipy występujące w Toyota-Handball Bundeslidze. Znakomite zawody rozegrał Karol Bielecki, który zdobył jedenaście bramek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Drużyna Bieleckiego - Rhein-Neckar Löwen zmierzyła się w wyjazdowym spotkaniu z TV Bittenfeld. Popularne Lwy długo nie mogły uporać się z rywalem występującym w niższej klasie rozgrywkowej. Co więcej, w 13. minucie to zawodnicy Bittenfeld uzyskali dwubramkowe prowadzenie i wygrywali 10:8. Taką przewagę utrzymali do 24. minuty, kiedy trzy trafienia Bieleckiego i dwa gole Uwe Gensheimera dały Rhein-Neckar pierwsze prowadzenie w meczu. W drugiej połowie po bramce Bjarte Myrhola goście mieli już sześć trafień przewagi (20:26), a kolejny gol Bieleckiego powiększył ich prowadzenie do rozmiarów siedmiu bramek (23:30). Ostatecznie Lwy zwyciężyły 28:39 deklasując przeciwnika w drugiej części spotkania. Karol Bielecki, który zdobył w sumie jedenaście bramek był najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny. Sławomir Szmal bronił od 22. minuty, a Grzegorz Tkaczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Pewne zwycięstwa odniosły także ekipy Füchse Berlin oraz HSV Hamburg. Ci pierwsi pokonali SC DHfK Leipzig, wygrywając różnicą jedenastu bramek (23:34). Ekipę popularnych Lisów do tryumfu poprowadził powracający po kontuzji Konrad Wilczyński, który zanotował trzynaście trafień. Bartłomiej Jaszka, który dowodził grą drugiej linii Füchse zdobył cztery bramki. Jeszcze wyższe zwycięstwo zanotowała drużyna HSV Hamburg, która pokonała HC Empor Rostock 21:46. Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach HSV był Stefan Schröder, który trzynaście razy wpisał się na listę strzelców. Marcin Lijewski zdobył w tym spotkaniu sześć goli.

Bardzo dobre zawody rozegrał także występujący w TuS N-Lübbecke Tomasz Tłuczyński. Skrzydłowy reprezentacji Polski zanotował w tym meczu osiem trafień i w znaczącym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny nad SG BBM Bietigheim 30:31. Drugi z Polaków występujący w Lubece, Artur Siódmiak już w 44. minucie zobaczył czerwoną kartkę. Była to konsekwencja trzech dwuminutowych kar.

Pary 1/8 finału rozlosowane zostaną 24 października tuż przed ligowym spotkaniem pomiędzy Füchse Berlin, a Rhein-Neckar Löwen. Pierwsze spotkania rozegrane zostaną 15 grudnia.