Bundesliga: Remis w szlagierze, Kiel i Hamburg na czele

Za nami 9. kolejka niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi. Pozycję lidera utrzymała ekipa THW Kiel, która rozgromiła HSG Ahlen-Hamm. W hicie tygodnia Füchse Berlin podzieliło się punktami z Rhein-Neckar Löwen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Lider rozgrywek - ekipa THW Kiel nie miała żadnych problemów z ograniem na wyjeździe beniaminka ligi HSG Ahlen Hamm. Gospodarze tylko do 5. minuty byli wyrównanym rywalem dla popularnych Zebr. W 9. minucie Kilonia uzyskała przewagę sześciu bramek (3:9), a w 25. minucie było to już trzynaście goli (4:17). Jak zwykle o sile zespołu Alfreda Gislassona stanowiła znakomita druga linia. Dziewięć trafień w całym mecz zanotował Momir Ilić, a Filip Jicha oraz Christian Zeitz rzucili po sześć bramek. THW ostatecznie wygrało 23:36 utrzymując tym samym pierwszą pozycję w ligowej tabeli.

Dużo dramaturgii przyniosło spotkanie w Lubece, gdzie miejscowy TuS podjął TSG Lu.-Friesenheim. Od pierwszego gwizdka pojedynek miał bardzo wyrównany charakter i przez długie okresy gry wynik oscylował w granicach remisu. Na przerwę gospodarze schodzili wygrywając jednak 16:15, a w 50. minucie po trafieniu Alexandrosa Alvanosa prowadzili 28:25. Goście zdołali jednak odrobić straty, a nawet uzyskać przewagę 31:32. Gdy już wydawało się, że zawodnicy Lubeki odniosą siódmą porażkę w sezonie, sędziowie odgwizdali przewinienie, za które podyktowali rzut karny. Do egzekucji wyznaczony został Tomasz Tłuczyński. Polski skrzydłowy wygrał wojnę nerwów i uratował swojemu zespołowi jeden punkt. W całym meczu Polak zdobył pięć bramek.

Podobnie wiele emocji dostarczyło szlagierowe spotkanie 9. kolejki pomiędzy Füchse Berlin a Rhein-Neckar Löwen. Gospodarze przez większą część pojedynku dzielnie prowadzili grę w ataku i dyktowali warunki na boisku. W 15. minucie po bramce Alexandra Peterssona Lisy prowadziły już 10:6, jednak na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie remisowym. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy na cztery minuty przed końcem spotkania wygrywali trzema golami (27:24). Bohaterem Lwów został jednak norweski kołowy Bjarte Myrhol, którego trafienie zapewniło gościom remis 28:28. Bartłomiej Jaszka w całym meczu zdobył cztery bramki. Karol Bielecki zanotował dwa gole, a Grzegorz Tkaczyk jedno trafienie. Sławomir Szmal bronił bramki Lwów przez 41 minut.