Kristian Kjelling - zdrowie albo mistrzostwa świata

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W styczniu 2011 roku w Szwecji odbędą się mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W turnieju weźmie udział reprezentacja Norwegii. Zespół ze Skandynawii w pierwszej fazie mundialu zmierzy się z Islandią, Austrią, Węgrami, Brazylią oraz Japonią.

W tym artykule dowiesz się o:

W norweskiej drużynie narodowej na MŚ 2011 piłkarzy ręcznych może zabraknąć Kristiana Kjellinga. Lewy rozgrywający jest czołową postacią duńskiej Jack & Jones Ligaen. Teraz zawodnik AaB Håndbold stanął przed poważnym dylematem.

We wtorek Kjelling przeszedł badania w Norweskim Instytucie Medycyny Sportowej. Piłkarz ręczny skarżył się bowiem od pewnego czasu na bóle w jamie brzusznej. Lekarze orzekli jednoznacznie, że rozgrywający wcześniej czy później musi przejść operację żołądka.

- Mogę w dalszym ciągu grać i trenować tak jak przedtem, lecz muszę dużo odpoczywać. Jednak w pewnym momencie należy działać. Czy będzie to teraz bądź w lecie, o tym muszę porozmawiać z działaczami AaB Håndbold - stwierdził Kristian Kjelling, a potem dodał: - Jasne, iż jeśli wybiorę przeprowadzenie zabiegu teraz, to stracę resztę sezonu i mistrzostwa świata w Szwecji.

Selekcjoner Norwegii, Robert Hedin w rozmowie z norweską prasą stwierdził, iż nie zamierza naciskać na zawodnika.

- Oczywiście, iż chcemy Kristiana Kjellinga na mundialu w dobrej kondycji. Jednak nie może być kompromisów, jeżeli chodzi o zdrowie reprezentanta. On musi podjąć decyzję w porozumieniu ze sztabem medycznym kadry - powiedział trener Hedin.

Źródło artykułu: