Rekordowa liczba bramek - relacja z meczu Polska - Cypr

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet uczestniczy w preeliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Brazylii. Cały turniej zaplanowany jest na pięć dni i tylko zwycięzca przechodzi do następnej rundy. W swoim pierwszym pojedynku Polki bardzo wysoko pokonały reprezentację Cypru.

Kamila Ziobro

Wynik spotkania otworzyła w 1. minucie reprezentantka Polski, Klaudia Pielesz. Kolejny punkt dla Polek zdobyła Iwona Niedźwiedź i na tablicy świetlnej wynik brzmiał 2:0 dla Polek. W 3. minucie sędziowie podyktowali rzut karny dla ekipy z Cypru i Lito Ellina zdobyła pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Był to jedyny punkt, jaki udało się zdobyć Cypryjkom w pierwszej połowie spotkania. Polki spisywały się bardzo dobrze w obronie, z czego wyprowadzały skuteczne kontrataki. Piłkarki z Cypru nie mogły znaleźć sposobu, by przebić wysoką obronę Polek, dzięki czemu oddawały piłkę praktycznie za darmo. W 15. minucie było już 13:1 dla reprezentacji Polski, w 20. minucie 16:1. Na kilka sekund przed syreną kończącą pierwszą połowę meczu Iwona Niedźwiedź trafiła do bramki ustanawiając wynik 30:1.

W drugiej części meczu pierwszą bramkę zdobyła Lucyna Wilamowska. Już minutę później Cypryjkom udało się zdobyć kolejny punkt (31:2). W następnych minutach kibice zgromadzeni w lubelskiej hali Globus obserwowali jednostronne widowisko. Cypryjki popełniały proste błędy, natomiast Polki skutecznie powiększały swoją przewagę, która w 41. minucie wynosiła już 36 bramek. Piłkarki z Cypru zdołały zdobyć jeszcze 7 bramek i ostatecznie Polska pokonała Cypr 51:9.

Polska - Cypr 51:9 (30:1)

Polska: Sadowska, Mikszto, Byzdra 4, Dworaczyk 9, Gleń, 9, Leśkiewicz, Niedźwiedź 5, Paluch 1, Pielesz 4, Semeniuk - Olchowa 7, Stachowska 6, Wilamowska 1, Wolska 1, Zalewska 4.