Zagłębie i NMC Powen wygrywają w zabrzańskim turnieju

W piątek rozegrane zostały dwa mecze w ramach zabrzańskiego Turnieju Noworocznego. Po jednym zwycięstwie na koncie mają szczypiorniści Zagłębia Lubin oraz gospodarze, NMC Powen Zabrze. W sobotę kibiców czekają kolejne cztery pojedynki. Zmianie uległy jednak godziny ich rozgrywania.

Alicja Chrabańska

W meczu otwarcia turnieju naprzeciwko siebie stanęły ekipy Chrobrego Głogów oraz Zagłębia Lubin. Wszystkie spotkania rozgrywane były w systemie dwa razy po 25 minut. Przez niemal całą pierwszą partię lepsi byli głogowianie, którzy prowadzili nawet pięcioma bramkami. W końcówce różnica między zespołami stopniała do jednej tylko bramki, wynik był jednak wciąż korzystny dla Chrobrego. W pierwszych minutach drugiej połowy prym wiedli piłkarze ręczni Zagłębia. Lubianie, z doskonale znanym w Zabrzu, Marcelim Migałą, wypracowali sobie sporą przewagę, której nie oddali już do końca pojedynku. Zagłębie Lubin wygrało z Chrobrym Głogów 32:27

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 27: 32 (14:13)

Chrobry Głogów:
Zapora, Szczęsny, Stachera - Bednarek 2, Mochocki 5, Świtała 8, Kuta, Łucak 3, Frąszczak 1, Płaczek 2, Wysokiński 4, Ścigaj 1.

Zagłębie Lubin: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 6, Rosiek 1, Kużdeba 4, Motylewski, Fabiszewski 7, Kozłowski 4, Pułka 1, Adamczak, Klimczak 1, Obrusiewicz 5, Migała 3.

O godzinie 18:45 rozpoczął się drugi piątkowy mecz. Na parkiecie zmagali się gospodarze NMC Powen Zabrze i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, w którego składzie testowany jest były zabrzański bramkarz Bartłomiej Pawlak. Spotkanie to w przeciwieństwie do wcześniej rozgrywanego pojedynku nie obfitował w bramki. Przez pierwszy kwadrans gra była bardzo wyrównana. W miarę upływu czasu zabrzanie budowali przewagę, która po 25. minutach wynosiła aż cztery punkty (12:8). W drugiej połowie piotrkowianom udało się odrobić dwa oczka. Ostatecznie goście z Piotrkowa przegrali 18:20

NMC Powen Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 20:18 (12:8)

NMC Powen Zabrze:
Kicki, Winkler, Białecki - Mogielnicki, Kąpa, Niedośpiał 5, Biłko 1, Stodtko 2, Wojtynek, Szlinger, Rybarczyk, Płonka, Kulak 2, Bushkov 2, Kowalski 5, Kandora, Droździk 3, Kijowski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Ner, Pawlak - Pilitowski, Mróz 3, Wasilewski, Trojanowski 1. Dankowski 1, Studziński, Wolski 1, Matyjasik P. 1, Wuszter 2, Masłowski 3, Matiuk, Achruk 1, Laskowski, Matyjasik M. 5.

W sobotę nie zmienia się kolejność rozgrywania meczów. Pierwszy z nich zacznie się jednak o godzinie 10:00, a nie jak planowano o 9:30. Pojedynek z 13:30 został przesunięty na 14:00. Pozostałe starcia pozostały bez zmian.