Puchar pozostał na miejscu - podsumowanie turnieju piłki ręcznej w Wągrowcu

Zakończył się wągrowiecki turniej piłki ręcznej. Oprócz miejscowej Nielby, w imprezie wzięły udział: Warmia Anders Group-Społem Olsztyn oraz MMTS Kwidzyn. W sobotę, w drugim, a jednocześnie ostatnim dniu zawodów, ekipy walczące w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrały po dwa mecze. Podobnie jak w piątek, każde spotkanie trwało po 50 minut.

Piotr Werda
Piotr Werda

Najwcześniej, bo o godzinie 10:00 na wągrowieckim parkiecie spotkały się ekipy MMTS-u Kwidzyn oraz Warmii Olsztyn. Pierwsza odsłona meczu upłynęła pod znakiem lekkiej przewagi olsztynian, którzy na przerwę schodzili z dorobkiem trzech bramek (13:10). Pomimo, że w spotkaniu świetną grą zabłysnął rozgrywający Robert Orzechowski, to jednak nie udało mu się przechylić szali zwycięstwa na swój zespół. Wynik końcowy był niekorzystny dla drużyny Zbigniewa Markuszewskiego.

MMTS Kwidzyn - Warmia Anders Group-Społem Olsztyn 23:25 (10:13)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Orzechowski 9, Pacześny 3, Mroczkowski 3, Rosiak 2, Łangowski 2, Cieślak 1, Nogowski 1, Peret 1, Adamuszek 1, Rombel, Seroka.

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Jankowski 5, Krawczyk 4, Ćwikliński 4, Moszczyński 3, Rumniak 2, Gujski 2, Malewski 2, Zyśk 1, Kopyciński 1, Bartczak 1, Boniecki, Nowak, Molenda, Garbacewicz.

Kary: MMTS (0 minut), Warmia (4 minuty)

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz oraz Jakub Tarczykowski (obaj ze Szczecina)

W kolejnym spotkaniu Nielba Wągrowiec zmierzyła się z MMTS-em Kwidzyn. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Żadnej z ekip nie udało się wyjść na wyższe, niż 3-bramkowe prowadzenie. Po 25. minutach MMTS schodził do szatni ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem (12:11). Po zmianie stron ostro do pracy wzięli się podopieczni Giennadija Kamielina. W 32. minucie żółto-czarni prowadzili już 17:13. Goście z Kwidzyna w drugiej połowie meczu zdobyli zaledwie sześć trafień, a ich rywale piętnaście. W efekcie gospodarze turnieju wysoko pokonali kwidzynian 26:18.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 26:18 (11:12)

Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Witkowski 4, Przysiek 4, Gierak 4, Krajewski 3, Białaszek 3, Płócienniczak 3, Tórz 3, Wasilek 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Przybylski, Widziński.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Rosiak 4, Orzechowski 4, Peret 3, Mroczkowski 3, Cieślak 2, Nogowski 1, Rombel 1, Adamuszek, Seroka.

Kary: Nielba (6 minut), MMTS (6 minut)

Sędziowali: Paweł Kaszubski oraz Piotr Wojdyr (obaj z Gdańska)

W ostatnim spotkaniu turnieju, którego stawką było zajęcie pierwszego miejsca w imprezie, wągrowiecki MKS zmierzył się z Warmią Olsztyn. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej piłkę rozgrywali nielbiści. Wągrowczanie do przerwy zgromadzili siedmiobramkową przewagę (16:9). Od 40. minuty olsztynianie rozpoczęli zmniejszać dystans. W 49. minucie na tablicy wyników było zaledwie 24:23 dla MKS-u. Warmiacy mieli szansę na remis, a nawet na wygraną. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Michał Bartczak. Na domiar złego goście zmarnowali po chwili dwie kolejne akcje w ataku. Po nieudanych rzutach Warmiaków, Nielba wyprowadziła kontry, które dwukrotnie zakończyły się trafieniem Andrzeja Wasilka.

Nielba Wągrowiec - Warmia Anders Group-Społem Olsztyn 26:23 (16:9)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 6, Wasilek 4, Przysiek 3, Krajewski 2, Białaszek 2, Płócienniczak 2, Przybylski 2, Tórz 2, Witkowski 1, Widziński 1, Świerad 1, Szulc, Ciok, Matłoka.

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Bartczak 6, Nowak 2, Rumniak 2, Zyśk 2, Kopyciński 2, Jankowski 2, Krawczyk 2, Moszczyński 2, Gujski 1, Ćwikliński 1, Garbacewicz 1, Molenda, Malewski.

Kary: Nielba (12 minut), Warmia (14 minut)

Dzięki zwycięstwu nad Warmią, nielbiści zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca pozostał więc w rękach gospodarzy.