Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kłopotów w rudzkim szczypiorniaku ciąg dalszy

Jeszcze nie umilkły echa wycofania z rozgrywek PGNiG Superligi kobiet drużyny Zgody Ruda Śląska, a w kuluarach dochodzą głosy o problemach finansowych męskiego przedstawiciela występującego w rozgrywkach pierwszej ligi. Sytuacja nie jest może tragiczna, tzn. drużyna nie zostanie wycofana z rozgrywek, ale zostały wstrzymane na czas nieokreślony wypłaty dla zawodników.
Łukasz Wodarski
Łukasz Wodarski

Kłopoty klubu związane są oczywiście z ruchami transferowymi zawodników. Niektórzy
z nich już otrzymali propozycje zasilenia szeregów innych klubów, natomiast kilku zawodników poszukuje klubów, bądź nosi się z zamiarem zakończenia kariery. Większa cześć drużyny pozostała na placu boju i będzie walczyć o utrzymanie piłki ręcznej na zapleczu superligi. Nie będzie to proste zadanie, ale zawodnicy, trener Księżyk oraz działacze liczą na to, iż trudna sytuacja klubu dodatkowo zmobilizuje wszystkich w walce o ligowy byt.

Trzeba przypomnieć, iż SPR Grunwald Ruda Śląska jest jednym z nielicznych klubów na Śląsku reprezentującym ten region Polski na szczeblu centralnym w rozgrywkach piłki ręcznej mężczyzn. Klub ten po wielu latach stagnacji zaczął powoli wychodzić z kryzysu i awansował do pierwszej ligi. Niestety sytuacja polityczna i finansowa w mieście nie pozwoliła na sprowadzenie dodatkowych graczy oraz na godne wynagrodzenie dla trenujących w tym klubie zawodników. Można powiedzieć, iż tylko dzięki dobrej woli kilku sponsorów oraz charytatywnej grze zawodników jest realna szansa na zachowanie pierwszej ligi w Rudzie Śląskiej.

Pika ręczna świętuje w Polsce chyba najlepsze lata i szkoda by było, aby w okresie wielkiego boomu na handball klub o bogatych tradycjach piłki ręcznej został wycofany do trzeciej ligi. Działacze, trener oraz zawodnicy liczą na pomyślne wieści z rudzkiego magistratu oraz dobrą wolę prywatnych sponsorów. Działacze klubu chętnie nawiążą kontakt z ludźmi, którzy są w stanie zainwestować własne pieniądze w ta piękną dyscyplinę sportu.

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

21 stycznia:
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)

23 stycznia:
Polska - Węgry (godz. 18:00)

25 stycznia:
Polska - Niemcy (godz. 20:30)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×