Kontrowersyjne zwycięstwo - relacja z meczu Start II - AZS AWF Warszawa

W sobotni wieczór szczęście dopisywało rezerwom Startu Elbląg. W bardzo wyrównanej rywalizacji z AZS AWF Warszawa piłkarki były o krok od utraty kompletu punktów w ostatnich sekundach gry, ale ostatecznie odniosły zwycięstwo nad zespołem stołecznych akademiczek.

Maciej Biegajewski

Ciężko określić, która z drużyn nadawała tempo i dyktowała warunki gry, gdyż to spotkanie należało do bardzo zaciętych. Początek należał do ekipy ze stolicy, ale po 8 minutach to Start po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Martę Karwecką wyszedł na prowadzenie 3:2. Od tej pory minimalną przewagę utrzymywały gospodynie, choć co jakiś czas ambitne warszawianki doprowadzały do remisu. Pierwsze 30 minut zakończyło się rezultatem 14:12 dla podopiecznych Justyny Steliny i stawiało je to w lepszej sytuacji przed drugą częścią spotkania.

W drugiej połowie elblążanki grały bardziej ospale i nikogo nie powinien dziwić fakt, że akademiczki z Warszawy nie dość, że odrobiły straty to jeszcze dorzuciły kilka trafień, które pozwoliły na objęcie prowadzenia. W 50 minucie prowadziły nawet trzema bramkami po celnym rzucie leworęcznej Magdaleny Godlewskiej z linii siódmego metra. Podobnie jak we wcześniejszym meczu seniorek z KSS Kielce, tak i młodsze zawodniczki zafundowały widzom niezły dreszczowiec w ostatnich minutach. Elblążanki otrząsnęły się i po dwóch trafieniach Agaty Szulc zdobyły przewagę 28:27. Największe kontrowersje wzbudziła akcja, którą szczypiornistki z Warszawy rozegrały na półtorej sekundy przed końcem zawodów. Godlewska zdecydowała się na oddanie bezpośredniego strzału z rzutu wolnego i piłka dosłownie równo z dźwiękiem syreny końcowej wpadła do siatki. Arbitrzy nie uznali jednak tego trafienia i to gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa.

Start II Elbląg - AZS AWF Warszawa 28:27 (14:12)