Mecz na szczycie dla Zagłębia - relacja z meczu KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia

W meczu na szczycie 18. kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 28:24. Do przerwy był remis 13:13.

Łukasz Lemanik

Wynik spotkania otworzyła po dwóch minutach gry Katarzyna Mijas. Chwilę później Izabelę Czarną pokonała Agata Wypych i mieliśmy 0:2. "Miedziowe" na swoją pierwszą bramkę kazały czekać dość długo, bo do ósmej minuty. Właśnie wtedy na listę strzelców wpisała się Kaja Załęczna. - Widziałam już pierwsze bramki, które padały w 11-12 minucie, także tym nie ma co się przejmować - komentowała po meczu Bożena Karkut. W kolejnych minutach gry nieznaczna przewaga leżała po stronie Piotrcovii, która prowadziła różnicą 1-2 bramek. Do remisu lubinianki doprowadziły w 18. minucie po trafieniu Moniki Migały. Kolejne dwie bramki zdobyły przyjezdne i mieliśmy 6:8, później znów remis - 8:8. Na pierwsze prowadzenie lubinianki wyszły dopiero w 26. minucie spotkania, kiedy po trafieniu Karoliny Semeniuk-Olchawy na tablicy wyników było 12:11. Wtedy o czas poprosił trener Piotrcovii, Robert Nowakowski. Przyniosło to efekt, bo chwilę później przyjezdne odzyskały prowadzenie. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła Vanessa Jelić i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Piotrcovii, a właściwie jednej jej zawodniczki. Agata Wypych znów dała się we znaki lubiniankom i zdobyła pierwsze trzy bramki dla swojej drużyny po przerwie. Trzy pierwsze trafienia dla Zagłębia były też autorstwa jednej zawodniczki - Joanny Obrusiewicz. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej części spotkania długo trwała wyrównana walka. Dopiero w 50. minucie "Miedziowym" udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie - 22:20. Od tego momentu to na parkiecie dominowało Zagłębie, które głównie dzięki znakomitym interwencjom Moniki Maliczkiewicz powiększyło jeszcze swoją przewagę. W 57. minucie bramkę zdobyła /b>Karolina Semeniuk-Olchawa, chwilę później Kinga Byzdra i Zagłębie uzyskało najwyższą przewagę w meczu - 28:23. O czas poprosił Robert Nowakowski, ale było już zdecydowanie za późno.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:24 (13:13)

Zagłębie:
Czarna, Tsvirko, Maliczkiewicz - Załęczna 4, Piekarz, Lisowska, Semeniuk-Olchawa 7, Migała 3, Paluch, Jelić 2, Pielesz 2, Byzdra 5, Obrusiewicz 5.
Kary: 6 min.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Gleń 1, Mijas 4, Mielczewska 1, Cieślak, Podrygała, Wypych 10, Szafnicka, Kopertowska, Rol, Szczecina, Dąbrowska 3, Krzysztoszek 5.
Kary: 2 min.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Opole); Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński (Szczecin)
Widzów: ok. 300.