Powrót Jurkiewicza, sensacyjna porażka Ademaru Leon - podsumowanie 18. kolejki Asobal Ligi (wideo)

Dobiegła końca 18. kolejka Asobal Ligi. Największą niespodzianką tej rundy spotkań była wyjazdowa porażka Ademaru Leon z Torrevieją. Swoje spotkania pewnie wygrały FC Barcelona Borges i Renovalia Ciudad Real. Do gry po lekkiej kontuzji stawu skokowego powrócił Mariusz Jurkiewicz.

Paweł Nowakowski

Szczypiorniści Torreviejy punktów potrzebują niczym ryba wody. Mimo atutu własnej hali to jednak ekipa Ademaru Leon była faworytem w tym spotkaniu. Mecz lepiej rozpoczęli jednak gospodarze - 3:0 (5'). Przyjezdnym stan pojedynku udało się wyrównać w 15 minucie - 6:6. Końcowe minuty pierwsze odsłony należały do drużyny Ademaru Leon, która na przerwę schodziła z przewagą czterech bramek - 13:9 (30'). Po zmianie stron wypracowana przewaga gości nadal się utrzymywała. Jak się później okazało jedynie do 50 minuty - 19:19. Trzy trafienia z rzędu zawodników Torreviejy wyprowadziły ich na prowadzenie 22:19 (55'). Gościom udało się ponownie doprowadzić do remisu, jednak na 8 sekund przed końcem spotkania, bramkę na wagę 2 punktów rzucił Sebastian Simonet - 24:23 (60').

Mistrzowie Hiszpanii - Renovalia Ciudad Real tym razem o ligowe punkty rywalizowała na wyjeździe, a dokładniej w Arrate. Podopieczni Talanta Dujshebaeva od pierwszych minut narzucili swój styl gry - 6:2 (6'). W 20 minucie po bramce Alberto Entrerriosa drużyna z regionu Kastylii-La Manchy prowadziła już różnicą 7 trafień - 17:10. Taką przewagę udało się utrzymać Ciudadowi Real do przerwy - 20:13 (30'). Po zmianie stron trwało dobijanie leżącego przeciwnika i z minuty na minutę przewaga robiła się coraz bardziej okazała. W końcówce gospodarzom udało się nieco zniwelować straty, jednak po godzinie gry, pewne zwycięstwo odnieśli mistrzowie Hiszpanii, triumfując 31:25. W spotkaniu wystąpił Mariusz Jurkiewicz, który wcześniej zmagał się z lekkim skręceniem lewego stawu skokowego. Polski rozgrywający zdobył 2 bramki, grając na 40 procentowej skuteczności (2/5).

BM Antequera - Naturhouse La Rioja 34:32 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Antequery - Rafael Baena 10, Jose Luiz Cid 7, Ignacio Mova 6; dla Naturhouse - Alexandre Tioumentsev 6, Victor Hugo Lopez, Javier Parra - obaj po 5.

BM Torrevieja - Reale Admera Leon 24:23 (9:13)
Najwięcej bramek: dla Torreviejy - Sebastian Simonet 6, Federico Matias, David Pelliter - obaj po 4; dla Ademaru - Martin Stranovsky 6, Ricardo Martins 4, Hector Castresana del Pozo 3.

JD Arrate - Renovalia Ciudad Real 25:31 (13:20)
Najwięcej bramek: dla Arrate - Bojan Beljanski 7, Tamás Szabó 5; dla Ciudad Real - Joan Cañellas 7, Isaias Guardiola, Alberto Entrerrios - obaj po 4.

Toledo Balonmano - FC Barcelona Borges 26:35 (11:19)
Najwięcej bramek: dla Toledo - Milos Pesić 7, Victor Tremps 4; dla Barcelony - Laszlo Nagy 6, Jesper Noddesbo, Juan Garcia Lorenzana - obaj po 4.

CAI BM Aragon - BM Alcobendas 31:18 (15:8)
Najwięcej bramek: dla Aragon - Antonio Carton 7, Robert Arrhenius 5, Alberto Val 4; dla Alcobendas - Angel Castaño 6, Alberto Tejon, Jose Maria Gonazalez - obaj po 3.

Quabit BM Guadalajara - Alser Puerto Sagunto 33:24 (13:13)
Najwięcej bramek: dla Guadalajary - Novica Rudović 9, Sergio De la Salud, Eduardo Reig - obaj po 5; dla Puerto Sagunto - Iago Muiña 5, Iker Serrano 4.

AMAYA Sport San Anotnio - Fraikin BM Granollers 27:29 (11:14)
Najwięcej bramek: dla San Antonio - Vasko Sevaljević, David Rasić - obaj po 5; dla Granollers - Aleksandar Svitlica 7, Raul Campos 6, Ivan Nikcević 5.

Cuenca 2016 - Cuatro Rayas Valladolid 28:31 (12:13)
Najwięcej bramek: dla Cuenci - Rafael Da Costa 8, Dobrivoje Marković, Pedro Rodriguez, Jorge Luis Pavan - wszyscy po 4; dla Valladolidu - Nenad Bilbija, Havard Tvedten - obaj po 5, Christoffer Rambo 4.

16 BM Alcobendas 18 1 3 14 447:525 5

Klasyfikacja strzelców: 1. Rafael Baena (BM Antequera) - 107 2. Nikola Prce (Alser Puerto Sagunto) - 102 3. Ivan Nikcević (Fraikin BM Granollers) - 99 4. Jorge Luis Pavan (Cuenca 2016) - 94 5. Juan Garcia Loreznana (FC Barcelona Borges) - 93 ... 98. Mariusz Jurkiewicz (Renovalia Ciudad Real) - 40 19. kolejka - 22/23.02.2011 Cuatro Rayas Valladolid - BM Antequera Naturhouse La Rioja - BM Torrevieja Reale Ademar Leon - JD Arrate Renovalia Ciudad Real - Toledo Balonmano FC Barcelona Borges - CAI BM Aragon BM Alcobendas - Quabit BM Guadalajara Alser Puerto Sagunto - AMAYA Sport San Antonio Fraikin BM Granollers - Cuenca 2016