Bundesliga: Lisy znów remisują, cztery bramki Jaszki

W kończącym 23. kolejkę spotkań niemieckiej Bundesligi pojedynku Füchse Berlin tylko zremisowało z SG Flensburg-Handewitt 24:24 (10:13). Dla drużyny popularnych Lisów cztery bramki zdobył Bartłomiej Jaszka, a dwa gole dołożył Michał Kubisztal.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niedzielny pojedynek w berlińskiej Max-Schmeling Halle znakomicie rozpoczęli zawodnicy Flensburga, którzy w 18. minucie objęli trzybramkowe prowadzenie (6:9). Podopieczni szwedzkiego szkoleniowca Ljubomira Vranjesa pomimo ogromnych braków kadrowych (kontuzjowani są m.in. Knudsen, Mogensen, Carlen) w 25. minucie powiększyli swą przewagę nawet do pięciu trafień (7:12), jednak dzięki dobrej końcówce pierwszej połowy gospodarze zniwelowali straty do trzech goli (10:13). Ekipa Lisów niesiona fantastycznym dopingiem ponad 9-tysięcznej publiczności, dzięki ambitnej postawie i woli walki doprowadziła w 45. minucie do remisu 19:19. W ostatnich minutach spotkania obie drużyny na przemian zdobywały bramki, a szansę na zapewnienie zwycięstwa drużynie Füchse zmarnował Konrad Wilczyński, który nie wykorzystał rzutu karnego na dwie sekundy przed końcem pojedynku. Remis oddalił zespół Lisów od przewodzącej tabeli drużyny HSV Hamburg, która już teraz ma nad nimi sześć punktów przewagi.

Po raz kolejny dobre zawody rozegrał środkowy rozgrywający ekipy Füchse Bartłomiej Jaszka. Reprezentant Polski zapisał na swoim koncie cztery trafienia oraz kilka niezwykle ładnych asyst. Ponadto dla berlińskiej drużyny dwie bramki zdobył Michał Kubisztal. Kolejne spotkanie podopieczni Dagura Sigurdssona rozegrają dopiero 6 marca, a ich przeciwnikiem będzie TV Grosswallstadt.

Füchse Berlin - SG Flensburg-Handewitt 24:24 (10:13)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Nincević 7 (1/2), Richwien 5, Jaszka 4; dla Flensburga - Boesen 7, Fahlgren 5, Mocsai 3.

Sobotnie spotkanie:
TSG Lu.-Friesenheim - HSG Wetzlar 33:36 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Friesenheim - Dissinger 9, Bozovic 6, Pevnov 4; dla Wetzlar - Friedrich 10 (5/6), Müller 6, Valo 4.

17 DHC Rheinland 23 4 0 19 537:683 8

Terminarz 24. kolejki: 02.03.2011r. - środa HSG Ahlen-Hamm - TBV Lemgo (mecz zaległy) 05.03.2011r. - sobota VfL Gummersbach - TSV Hannover-Burgdorf TBV Lemgo - HSG Wetzlar HBW Balingen-Weilstetten - HSG Ahlen-Hamm 06.03.2011r. - niedziela TV Grosswallstadt - Füchse Berlin TSG Lu.-Friesenheim - SC Magdeburg 15.03.2011r. - wtorek SG Flensburg-Handewitt - MT Melsungen 16.03.2011r. - środa HSV Hamburg - DHC Rheinland Frisch Auf! Göppingen - THW Kiel 11.05.2011r. - środa Rhein-Neckar Löwen - TuS N-Lübbecke