Przegrały, ale awansowały - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Do niespodzianki doszło w Gdyni, gdzie w spotkaniu rewanżowym 1/4 Pucharu Polski kobiet Vistal Łączpol Gdynia uległ KSS Kielce 26:29 (12:14). Mimo tej porażki zawodniczki z Trójmiasta awansowały do Final Four, który rozegrany zostanie na przełomie kwietnia i maja.

Sprawa awansu do finałowego turnieju została już rozstrzygnięta praktycznie w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Kielcach, gdzie gdynianki wygrały pewnie 46:28. Jednak na pewno nikt nie spodziewał się takiego wyniku w meczu w Gdyni.

Pierwsze minuty spotkania były dość spokojne. Pierwszą bramkę zdobyła z rzutu karnego Stefania Costela Lazar w 5 minucie. Za chwilę na 2:0 podwyższyła Katarzyna Sabała. Kolejne minuty należały już do przyjezdnych. Coraz lepsza gra w ataku i obronie pozwoliły im wyjść na prowadzenie 3:5 po trafieniu Mariji Gedroit. Gdynianki nie były wstanie poradzić sobie z dobrze funkcjonującą, tego dnia obroną kielczanek. Po 20 minutach gry Vistal Łączpol przegrywał 7:9. Szczypiornistki z Kielc nie oddały już prowadzenia aż do przerwy i po trafieniu równo z syreną Aleksandry Pokrzywki prowadziły 12:14.

Drugą połowę lepiej zaczęły przyjezdne i po celnym rzucie Mileny Kot objęły prowadzenie 13:18 w 35 min.Za chwilę Lina Abramauskaite nie wykorzystuje karnego. Gospodynie rzucają się w pościg za rywalkami. Szczególnie skuteczne w tym momencie gry były Patrycja Kulwińska, Katarzyna Duran i Karolina Szwed. Ten tercet w ciągu sześciu minut zdobył osiem bramek i dzięki temu zawodniczki z Gdyni objęły prowadzenie 21:20 na kwadrans przed końcem. W tym momencie o czas poprosił trener Zdzisław Wąs. Po wznowieniu gry dość niespodziewanie pięć bramek z rzędu zdobyły zawodniczki KSS i wynik brzmiał 21:25. Gdynianki mimo usilnych starań nie były wstanie skutecznie dogonić kielczanek. Rzucały z nieprzygotowanych sytuacji i również popełniały straty. Na trzy minuty przed końcem szczypiornistki z Kielc prowadziły 23:29. W ostatnich minutach Vistal Łączpol zmniejszył rozmiary porażki, ale ostatecznie przegrał 26:29.

Vistal Łączpol Gdynia - KSS Kielce 26:29 (12:14)

Vistal Łączpol: Mikszto, Brzezińska - Głowińska 1, Jędrzejczyk 2, Białek, Kobzar, Lipska 1, Szwed 4, Mateescu 1, Duran 3, Lazar 4, Kulwińska 7, Sabała 3.

Kary: 4min.

Karne: 2/2.

KSS: Kozieł,Muszioł - Kabała 3, Pokrzywka 2, Lalewicz 1, Młynarczyk 1, Kot 2, Abramauskaite 7, Rosińska 4, Giedroit 9, Nowak

Kary: 2min.