Sensacja w "Blaszaku"! - relacja z meczu Orlen Wisła II Płock - NLO SMS ZPRP Gdańsk

Zawodnicy NLO SMS ZPRP Gdańsk pokonując w wyjazdowym spotkaniu rezerwy Orlen Wisły Płock 37:28 zostali autorami największej niespodzianki 17. kolejki I ligi mężczyzn. Pojedynek rozgrywany w hali zwanej popularnie "Blaszak Areną" przyciągnął na trybuny nie tylko miejscowych fanów szczypiorniaka, lecz również Jarosława Cieślikowskiego oraz zespół Miedzi Legnica, który w sobotni wieczór rozpocznie zmagania w Final Four Pucharu Polski.

Łukasz Luciński

Wynik pojedynku otworzył Miłosz Rupp, który na środku rozegrania zastąpił jednego z najlepszych zawodników Orlen Wisły II Płock Kamila Mokrzkiego, jednak rywale szybko zdołali wyrównać. W ciągu kilkunastu kolejnych minut na boisku trwała regularna wymiana ciosów, a za sprawą dobrze dysponowanych bramkarzy żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć przeciwnikowi.

W 17 minucie za sprawą trafień Łukasza Rogulskiego i Pawła Niewrzawy uzyskali dwa oczka przewagi (8:10). Wtedy też o czas poprosili szkoleniowcy młodych Nafciarzy Bogdan Janiszewski i Michał Skórski, jednakże przerwa w grze nie wpłynęła znacząco na poprawę boiskowej postawy ich podopiecznych.

Dopiero ostatnie kilka minut pierwszej partii były próbką umiejętności zawodników z Płocka, a impuls do odrabiania strat dał dwoma doskonałymi interwencjami Adrian Fiodor. Dwie kolejne bramki z linii 7 metrów Michała Szczutowskiego oraz trafienie Tomasza Klingera na kilka sekund przed końcową syreną spowodowały, że zespoły schodziły do szatni przy stanie 16:15 dla zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Druga partia należała do outsiderów I ligi, którzy w początkowych minutach tej części gry powiększyli swoją przewagę do 4 bramek (16:20 w 35 minucie) i spokojnie kontrolowali spotkanie. Na nic zdała się świetna dyspozycja Artura Bożka, który starał się jak tylko mógł by w ofensywie wspomóc Tomasza Klingera. Ostatecznie jednak płocczanie ulegli na własnym parkiecie gdańszczanom 28:37.

Orlen Wisła II Płock - NLO SMS Gdańsk 28:37(15:16)