Zwycięstwo na pożegnanie z I ligą - relacja z meczu KŚ AZS Politechnika Radomska - NMC Powen Zabrze

W meczu ostatniej, 22. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych w grupie B NMC Powen Zabrze pokonał w Radomiu tamtejszą Politechnikę 39:31. Zabrzanie przypieczętowali tym samym wywalczony już w 18. serii spotkań awans do PGNiG Superligi. Liderzy grupy B, wygrywając 21 z 22 pojedynków wyprzedzili wicelidera, Gwardię Opole aż o 10 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy po niecałych 60 sekundach i bramkach Damiana Cuprysia i Pawła Przykuty prowadzili 2:0. Pierwsze trafienie na koncie NMC Powen zapisał chwilę później Arkadiusz Kowalski. Na jego celną próbę dwoma podobnymi odpowiedział duet Cupryś-Przykuta, dzięki czemu Politechnika miała przewagę trzech bramek. Po bramce Adriana Niedośpiała w 6. minucie strata zabrzan skurczyła się do jednego oczka. Pięć minut później, po celnym rzucie Pawła Świecy radomianie prowadzili znów 7:4.

Po kwadransie gry nastąpiło "przebudzenie" przyjezdnych, którzy po bramkach Remigiusza Lasonia i Arka Kowalskiego doprowadzili do wyrównania stanu. Chwila nieuwagi kosztowała NMC Powen utratę mozolnie wypracowanego remisu. Po trafieniu Michała Kality, podopieczni Krzysztofa Przybylskiego przegrywali 11:13. Dopiero na pięć minut przed przerwą przyjezdni pokazali swoją klasę. Dwa razy bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Kandora, podobnie uczynił Aleksandr Bushkov, a serię trafień zamknął Kowalski. Zabrzańska ekipa prowadziła 19:15. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 20:16 dla gości.

Na początku drugiej połowy gospodarze nie spuszczali z tonu. W 34. minucie za sprawą Artura Gryli przegrywali trzema bramkami, by po kolejnych trzech minutach strata do rywali wniosła tylko dwa punkty (21:23). Zabrzanie zwarli szeregi i na kwadrans przed końcem, po celnym rzucie Łukasza Stodtko wygrywali 27:21. Po stronie Politechniki o zdobywanie kolejnych bramek postarał się Kalita, jednak to nie wystarczyło na będących na fali liderów grupy B, którzy po udanej próbie Michała Szolca zwiększyli przewagę do siedmiu oczek. Niedługo trwała jednak radość przyjezdnych z wysokiego prowadzenia. Kolejny przestój i w 51. minucie, po rzucie karnym Macieja Jeżyny Politechnika traciła do przeciwników tylko cztery bramki (28:32).

W końcówce świetną skuteczność zaprezentował Arek Kowalski trzy razy pod rząd pokonując radomskiego bramkarza. Na 120 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziów NMC Powen zadał ostatni cios. Dwie bramki Niedośpiała i jedna Szolca sprawiły, że przyjezdni wygrywali 39:30. Wynik spotkania zamknął Kalita. NMC Powen Zabrze wygrał 39:31.

KŚ AZS Politechnika Radomska - NMC Powen Zabrze 31:39 (16:20)

KŚ AZS Politechnika Radomska: Polit, Jarosz - Cupryś 7, Misiewicz, Przykuta 5, Zdziech 1, Świeca 1, Trojanowski 2, Kalita 5, Gryla 4, Jeżyna 5, Lipczyński 1.

NMC Powen Zabrze: Winkler, Białecki - Mogielnicki, Niedośpiał 5, Biłko 1, Szolc 2, Stodtko 4, Kulak, Bushkov 9, Kowalski 10, Kandora 5, Droździk 1, Kijowski, Lasoń 2.