Zasłużone zwycięstwo gospodyń - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W drugim spotkaniu o brązowy medal PGNiG Superligi Kobiet Vistal Łączpol Gdynia pokonał u siebie AZS Politechnikę Koszalińską 30:20 (15:10). Stan rywalizacji po dwóch meczach brzmi 1:1.

Pierwsze momenty meczu były dość nerwowe i wyrównane. Po 9. minutach gry wynik brzmiał 3:3. Od tego momentu lepiej na parkiecie zaczęły radzić sobie miejscowe. Po skutecznym przechwycie i solowej akcji bramkę na 6:3 zdobyła Loredana Mateescu. Koszalinianki miały problem z dobrze funkcjonującą tego dnia obroną gdynianek. Kolejne minuty należały do drużyny z Gdyni. Przy wyniku 9:5 o czas poprosił trener Waldemar Szafulski. Po wznowieniu gry trzy bramki z rzędu zdobyły zawodniczki z Trójmiasta. Bardzo dobrze między słupkami spisywała się Patrycja Mikszto, która kilka razy wybroniła rzuty koszalinianek. Do przerwy szczypiornistki z Gdyni prowadziły 15:10.

W drugą część spotkania lepiej weszły podopieczne Jerzego Cieplińskiego. Zdobyły trzy kolejne bramki i objęły prowadzenie 18:10. Gdynianki były bardzo zmotywowane, aby zmazać plamę po niedzielnej porażce i powiększały z minuty na minutę swoją przewagę. Po trafieniu z koła Patrycji Kulwińskiej przewaga Vistalu Łączpol wynosiła już jedenaście bramek. W kolejnych akcjach gospodyń wdarło się rozluźnienie i skrzętnie wykorzystały to przyjezdne i zmniejszyły straty do wyniku 25:18 w 48. minucie. Po chwilowym przestoju gospodynie znowu mocno wzięły się do pracy. Najpierw trafia Monika Głowińska, a następnie dwie bramki rzuca Karolina Szwed. Na ostatnie minuty gry trener Jerzy Ciepliński wprowadził rezerwowe. Ostatecznie zawodniczki z Gdyni wygrały zasłużenie 30:20.

Vistal Łączpol Gdynia – AZS Politechnika Koszalińska 30:20 (15:10)

Vistal Łączpol: Patrycja Mikszto, Małgorzata Sadowska, Dominika Brzezińska - Patrycja Kulwińska 5, Loredana Maria Mateescu 5, Karolina Sulżycka 4, Katarzyna Koniuszaniec 4, Monika Głowińska 4, Karolina Szwed 4, Katarzyna Duran 3, Urszula Lipska 1, Sabina Kobzar 0, Agnieszka Białek 0, Katarzyna Sabała 0.

Kary: 6 min.

AZS Politechnika: Saloma Szywierska, Anna Morawiec, Agnieszka Kwiecień - Jagoda Olek 4, Joanna Chmiel 4, Tatiana Bilenia 3, Joanna Dworaczyk 3, Malwina Leśkiewicz 2, Iwona Szafulska 1, Paulina Muchocka 1, Dorota Błaszczyk 1, Magdalena Szostakowska 1, Kamila Całużyńska 0, Emilia Łach 0.

Kary: 12 min.