Vive bliżej złota! Emocje w Kwidzynie (wyniki)

W sobotnie popołudnie rozegrane zostały pierwsze spotkania rywalizacji o medale mistrzostw Polski. W finałowym pojedynku Vive Targi Kielce ograły Orlen Wisłę Płock 31:25, a w meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się gracze MMTS Kwidzyn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Czwarte w tym sezonie starcie pomiędzy ekipami Vive Targów i Orlen Wisły zapowiadało się niezwykle emocjonująco. I rzeczywiście, kibicie zgromadzeni w kieleckiej hali Legionów byli świadkami pojedynku pełnego walki, dyskusji, licznych fauli oraz żywiołowych reakcji sztabów trenerskich oraz ławek rezerwowych. Kielczanie lepiej rozpoczęli to spotkanie, obejmując w 18. minucie prowadzenie 12:8. Fenomenalne zawody rozgrywał od pierwszych minut krytykowany w ostatnim czasie Mariusz Jurasik, który w całym meczu zdobył aż 10 bramek. To właśnie znakomita dyspozycja Jurasika i fantastyczne interwencje Marcusa Cleverlego (3 obronione karne) przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść, mimo iż na kwadrans przed zakończeniem był remis (23:23). Podopieczni trenera Larsa Walthera szansę na rehabilitację będą mieli już jutro (niedziela).

Jeszcze większą dawkę emocji przyniosło spotkanie rozgrywane w Kwidzynie, gdzie w pierwszym pojedynku o brązowy medal zmierzyły się ekipy MMTS-u Kwidzyn oraz SPR BRW Stali Mielec. Podobnie jak to miało miejsce w trakcie sezonu zasadniczego, także i sobotni mecz okazał się niezwykle zacięty. Co prawda podopieczni Ryszarda Skutnika szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę (20. min - 7:11), którą utrzymywali aż do 50. minuty, jednak ambitna postawa gospodarzy pozwoliła im odrobić straty w końcówce i doprowadzić do dogrywki. Tę na swą korzyść rozstrzygnęli zawodnicy trenera Zbigniewa Markuszewskiego, którzy wykorzystując proste błędy rywali zwyciężyli 41:36. Głównym autorem wygranej kwidzynian był skrzydłowy reprezentacji Polski, Robert Orzechowski, który zanotował na swoim koncie 12 trafień (3 w dogrywce).

Pewne zwycięstwo odnotowali także zawodnicy Azotów Puławy, którzy w pierwszym spotkaniu dwumeczu o piątą lokatę w rozgrywkach ograli Warmię-Anders Group-Społem. Prowadzeni przez Marcina Kurowskiego gospodarze pierwsze prowadzenie objęli w 9. minucie (3:2) i od tego czasu dyktowali warunki gry. Świetne spotkanie po raz kolejny rozegrał zabójczy duet puławian - Wojciech Zydroń - Michał Szyba, który wspólnie zdobył ponad połowę bramek całego zespołu. Olsztynianie staną przed szansą rewanżu już w najbliższą sobotę, 28 maja.

Bliżej utrzymania na parkietach Superligi są ponadto szczypiorniści Nielby Wągrowiec, którzy w spotkaniu barażowym pokonali KS Gwardię Opole 29:24. Zawodnicy z Wielkopolski dość długo męczyli się z ekipą Gwardii, a wygraną zawdzięczają bardzo dobrej postawie golkipera Adriana Konczewskiego. Wiele wskazuje na to, że z pierwszoligowymi parkietami pożegna się natomiast drużyna MTS-u Chrzanów, która uległa AZS AWF Białej Podlaskiej 34:26. Akademików do efektownej wygranej poprowadzili rozgrywający Patryk Dębowczyk (8 bramek) oraz Piotr Pezda (7 trafień). Tym samym podopieczni Leszka Siejwy są już o krok od awansu do I ligi.