Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Trzech nowych w zespole gdańskiego beniaminka. Wkrótce kolejne kontrakty

SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk jest już po pierwszych transferach. Do zespołu doszła trójka absolwentów SMS-u Gdańsk, a wkrótce do składu dojdą też kolejni szczypiorniści. O ruchach transferowych wypowiedział się Ryszard Gauden, prezes klubu.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Z zespołu, który w ubiegłym sezonie awansował do I ligi, w SPR Spójni Wybrzeże zostanie na pewno ośmiu zawodników - bramkarze Marcin Głębocki i Wojciech Kasperek, a także Kamil Konop, Krzysztof Jasowicz, Michał Derdzikowski, Radosław Steege, Jacek Sulej i Sebastian Trojanowicz. W Gdańsku zostanie też prawdopodobnie Bartosz Walasek. - Jego umowa wymaga uzgodnienia szczegółów. Walasek ze względów zawodowych i zajmowanego stanowiska, nie może uczestniczyć w pełnym wymiarze treningowym, a bardzo chce nam pomóc. My również chcemy widzieć go w naszym składzie - powiedział Ryszard Gauden w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Do beniaminka I ligi dołączyło już trzech nowych zawodników. - Podpisaliśmy kontrakty z absolwentami SMS Gdańsk - reprezentantami Polski Juniorów. Są to Patryk Abram - środkowy rozgrywający, wychowanek Nielby Wągrowiec, Krzysztof Mogielnicki - lewy rozgrywający, którego klubem macierzystym jest NMC Powen Zabrze, a także lewy rozgrywający Michał Piwowarczyk, wywodzący się z KS Vertexu Kościerzyna - poinformował Gauden. - Wymienieni zawodnicy po ukończeniu SMS pozostają w Gdańsku i podejmują w naszym mieście studia. Wszyscy są reprezentantami Polski i każdy z nich rozegrał około 40 spotkań w reprezentacji Polski Juniorów - przedstawił nowych zawodników prezes Spójni Wybrzeża.

To rzecz jasna nie koniec wzmocnień gdańskiego klubu. - Z kolejnymi trzema zawodnikami, którzy podejmą studia na Gdańskim AWFiS załatwiamy ostatnie sprawy transferowe. Są to zawodnicy młodzi , grający już na poziomie I ligi - poinformował Gauden, po czym dodał. - Dodatkowo zespół nasz wzmocni dwóch zawodników z dużym doświadczeniem I ligowym. Testować będziemy też kilku zawodników z klas niższych , którzy zgłosili chęć grania w naszym zespole.

Jak się okazuje, rozmowy pomiędzy nowymi zawodnikami gdańskiego klubu, a zarządem nie były ciężkie. - Rozmowy z zawodnikami przebiegły bez większej różnicy stanowisk. Nie było praktycznie żadnych problemów z uzgodnieniem warunków kontraktów. Dobór zawodników odbył się w sposób przemyślany i celowy - zapewnił Gauden. - Mieliśmy jeszcze kilka ofert i zapytań, ale ze względu na to, że pozycje na których mogli grać zgłaszający się zawodnicy były już obsadzone, musieliśmy im podziękować - stwierdził prezes klubu znad morza.

Co jeszcze pomogło w przekonaniu nowych zawodników do podpisania kontraktów? - Dużym ułatwieniem i mocnym argumentem w rozmowach z zawodnikami był autorytet pary trenerskiej Waszkiewicz - Wleklak i możliwość podjęcia studiów na AWFiS w Gdańsku, chociaż są tez zawodnicy którzy ubiegać będą się o studia na Politechnice Gdańskiej lub Uniwersytecie Gdańskim - zakończył Gauden.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×