Nielba i Miedź na czele stawki - relacja z pierwszego dnia turnieju w Wągrowcu

W dniach 19-20 sierpnia rozgrywany jest VI Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca. W zawodach, które odbywają się w hali wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji biorą udział: MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb., SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk, MSPR Reflex Miedź Legnica oraz MKS Nielba Wągrowiec.

Piotr Werda
Piotr Werda

W piątek każda z ekip uczestnicząca w imprezie rozegrała po dwa spotkania. W inauguracyjnym meczu gospodarze turnieju zmierzyli się ze Spójnią Wybrzeżem Gdańsk. Pierwsze trafienie zaliczyli gracze beniaminka pierwszej ligi. Ekstraklasowa Nielba odpowiedziała serią udanych akcji w ataku, w wykonaniu Bartosza Witkowskiego, Aloszy Szyczkowa, Przemysława Krajewskiego oraz Łukasza Gieraka (5:1, 11 minuta). Po pierwszym fragmencie spotkania wydawało się, że nielbiści będą powiększać swoją przewagę. Gdańszczanie jednak utrzymywali kontakt z rywalem. W 13. minucie na tablicy wyników było 5:4. Dziesięć minut później ponownie tylko jedna bramka dzieliła obie drużyny (9:8). Wyrównać udało się gościom w samej końcówce pierwszej połowy (12:12, 30 minuta).

Po zmianie stron, dzięki trafieniom Łukasza Białaszka, żółto-czarni odzyskali prowadzenie (14:12). Po chwili ponownie zanotowano remis (14:14, 36 minuta). Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem gdańszczanie objęli nawet prowadzenie (16:17). Do 55. minuty oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Nielbiści odskoczyli od rywala dopiero w samej końcówce, wygrywając 25:22. Ekipa Spójni Wybrzeża bardzo dobrze radziła sobie z silniejszym rywalem - szczególnie w obronie. W zespole gości wystąpili byli gracze wągrowieckiej Nielby: Marcin Siódmiak, Patryk Abram oraz Marcin Głębocki.

MKS Nielba Wągrowiec - SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk 25:22 (12:12).

Nielba: Konczewski, Kubiszewski, Witkowski N. - Krajewski 5, Świerad 4, Szyczkow 4, Białaszek 4, Przysiek 3, Płócienniczak 2, Gierak 2, Wachnowicz 1, Witkowski B., Smoliński, Niewrzawa, Matłoka, Biniewski, Widziński.

Spójnia Wybrzeże: Głębocki, Kasperek - Abram 8, Sulej 5, Rakowski 3, Suchocki 3, Szczutkowski 2, Chmieliński 1, Siódmiak, Wojciechowski, Mogielnicki, Misiewicz, Wiczkowski.

W drugim spotkaniu Miedź Legnica zmierzyła się z MKS Piotrkowianinem. Do 20. minuty mecz był bardzo wyrównany. Na parkiecie trwała wymiana cios za cios. Przed przerwą zaczęła uwidaczniać się przewaga Miedzi. Dobrą partię rozegrał w tym okresie w szeregach legniczan Bartłomiej Koprowski. Wynik do przerwy ustalił Adam Skrabania (21:17 dla Miedzi). W drugiej połowie drużyna z Legnicy kontrolowała przebieg spotkania prowadząc bezpieczną ilością bramek. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Miedzi Legnica 37:29.

MSPR Reflex Miedź Legnica - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 37:29 (21:17)

Miedź: Kryński, Banisz - Kokoszka 6, Koprowski 5, Brygier 4, Świątek 4, Piwko 4, Garbacz 3, Skrabania 3, Paluch 2, Czuwara 2, Chuziejew 1, Wita 1, Gregor 1, Jarowicz 1, Szuszkiewicz.

Piotrkowianin: Wnuk, Pawlak, Procho - Woynowski 6, Daćko 5, Trojanowski 4, Kowalik 3, Iskra 4, Mróz 2, Cieniek 2, Matyjasik 1, Dankowski 1, Rutkowski 1, Pilitowski, Klimczak, Procho, Skalski, Krzaczyński.

W kolejnym starciu SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk zmierzyła się z Reflexem Miedzią Legnica. Mecz zakończył się bez niespodzianki. Legniczanie kontrolowali od początku przebieg spotkania zwyciężając zdecydowanie 27:18.

SPR Spójnia Wybrzeże Gdańsk - MSPR Reflex Miedź Legnica 18:27 (9:13)

Spójnia Wybrzeże: Głębocki, Kasperek - Abram 4, Steege 4, Wojciechowski 3, Siódmiak 2, Rakowski 2, Wiczkowski 1, Sulej 1, Misiewicz 1, Suchocki, Mogielnicki, Derdzikowski, Chmielicki, Konop, Szczutowski.

Miedź: Kryński, Banisz - Świątek 5, Skrabania 5, Kokoszka 4, Chuziejew 3, Koprowski 2, Jarowicz 2, Brygier 2, Czuwara 2, Paluch 1, Gregor 1, Szuszkiewicz, Garbacz, Wita, Piwko.

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju Nielba zmierzyła się z Piotrkowianinem. Na początku meczu przewagę mieli piotrkowianie. Potem inicjatywa przeszła w ręce nielbistów. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się minimalnym zwycięstwem podopiecznych Pawła Galusa (18:17). W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie lepiej w ataku poczynali sobie gospodarze. W efekcie zwyciężyli rywala 34:28.

MKS Nielba Wągrowiec - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 34:28 (18:17)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski, Witkowski N. - Krajewski 9, Świerad 5, Przysiek 4, Białaszek 4, Płócienniczak 3, Witkowski B. 3, Przybylski 2, Gierak 2, Szyczkow 1, Wachnowicz 1, Smoliński, Niewrzawa, Widziński, Matłoka, Biniewski.

Piotrkowianin: Wnuk, Pawlak, Procho - Iskra 6, Daćko 5, Klimczak 4, Kowalik 4, Matyjasik 3, Trojanowski 3, Mróz 1, Biskup 1, Wawrzynowski 1, Cieniek, Dankowski, Rutkowski, Woynowski, Skalski, Krzaczyński.

W sobotę zespoły uczestniczące w VI Turnieju Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca rozegrają po jednym spotkaniu. Najpierw MKS Piotrkowianin spotka się ze Spójnią Wybrzeżem Gdańsk w meczu o trzecie miejsce (o godzinie 10:00). Na zakończenie turnieju, o godzinie 12:00, Nielba Wągrowiec powalczy o pierwszą lokatę z Miedzią Legnica.